Новини України. 3 лютого. У Криму розгорівся скандал: 19 січня в міській дитячий садок під час тихої години увійшов православний священнослужитель і окропив приміщення, а також сплячих дітей.

Освячення відбулося протизаконно

Священика супроводжували завідуюча дитсадком Наталія Зайцева й інша вихователька Галина Плаксина.

При цьому 17 з 28 дітей групи – кримські татари, батьки яких сповідують іслам. Вихователька повідомила, що перешкоджала проведенню цього обряду, проте її дії припинили.

“Я у ввічливій і тактовної формі відповіла відмовою прибулій групі людей, проте мене почали ображати і застосовувати до мене фізичний вплив, заштовхували до туалетної кімнати”, – розповіла Емілія Мамут.

В результаті, за її словами, кімнату та дітей окропили, нехтуючи принципами свободи віросповідання. Вихователька впевнена, що, дізнавшись про цей обряд, батьки дітей саме їй, як вихователю групи, висловили б обурення з цього приводу. Проте цьому не судилося статися, тому що вже на наступний день завідуюча дитсадком в грубій формі зажадала від вихователя написати заяву про звільнення за власним бажанням.

“Пропозиція звільнитися лише через перешкоди порушенню прав дітей можна розцінювати як замах на незаконне звільнення, що відноситься до кримінально-караного діяння (ст. 172 КК України)”, – зазначає з цього приводу джерело.

Мамут вважає дії керівництва дитсадка протиправними, що порушують конституційні права на свободу віросповідання громадян та їхніх дітей. Вона відправила заяви на адресу міського голови, прокуратури Кіровського району, державної інспекції з праці, Кіровського відділу СБУ, Кіровського райвідділу міліції, Духовного управління мусульман Криму, але ніякої реакції поки немає.

Глава секретаріату Меджлісу кримськотатарського народу Заїр Смедляєв розцінює інцидент як “злочин проти конституційних прав громадян і прав корінних народів”. В даному випадку він бачить порушення ст. 35 Конституції України, згідно якої “кожен має право на свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої”.

“Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа – від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова”, – нагадав Смедляєв.

Глава секретаріату Меджлісу вважає, що дії завідуючої дитсадка повинні бути розглянуті правоохоронними органами, а вона сама – понести відповідне покарання. Таким людям, на думку Смедляева, не місце в освітній системі. Він упевнений, що такий прецедент може привести до більш небажаного продовження, якщо вчасно не будуть прийняті відповідні заходи.

“Уявіть собі, що бачачи вседозволеність, релігійні діячі-старообрядці вирішать провести, наприклад, процедуру обрізання, яку, як відомо, за багатьма джерелами, замінило Водохрещення,” – додав керівник секретаріату Меджлісу.

Джерело crimea24.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.