Новини світу. 7 лютого. Влада Ірану оголосила війну західним іграшкам, які не відповідають ісламським традиціям.

В Ісламській Республіці заборонено продаж героїв мультсеріалу "Сімпсони"

Як повідомляє газета “Шарга”, слідом за ляльками Барбі в Ісламській Республіці заборонено продаж ляльок Сенді і героїв американського мультсеріалу “Сімпсони”.

Припис прибрати з прилавків Барбі власники іранських магазинів іграшок отримали в середині січня. Тепер аналогічне розпорядження надійшло щодо Сенді і Сімпсонів.

На думку іранських офіційних осіб і представників шиїтського духовенства, ці іграшки є “носіями чужої західної культури”, які не тільки не сприяють позитивному вихованню дітей, а й надають згубний вплив на підростаюче покоління.

Сімпсони віднесені до розряду ляльок, здатних викликати у дітей негативні враження і навіть страх. У той же час, повідомляє “Шарга”, дозволена реалізація Спайдермена (Людини-павука), оскільки це “позитивний персонаж і фільми про нього раніше були дозволені до показу в ІРІ”.

В якості альтернативи забороненим іграшкам іранським батькам пропонуються ляльки іранського виробництва Сара і Дара. Їх масове виробництво було розпочато в Ірані в кінці минулого століття. Хоча ці іграшки не настільки елегантні в порівнянні із західними аналогами, але одягнені в строгі костюми, що відповідає вимогам ісламу.

За даними митної служби Ірану, в минулому році в країну було ввезено імпортних іграшок на суму близько 45 млн доларів. До цього слід додати контрабандний ввіз, який, за відомостями “Шарга”, становить приблизно 25% всього імпорту.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.