Новини України. 13 лютого. Американська фірма UTICo, яка працює за дорученням з Генпрокуратурою, домоглася офіційного виклику Юлії Тимошенко до суду Нью-Йорка

UTICo домоглася офіційного виклику Юлії Тимошенко до суду Нью-Йорка

У минулому році компанія UTICo подала позов до Окружного суду Північного округу Нью-Йорка проти Тимошенко в рамках стягнення з «ЄЕСУ» 18 млн 344 тис 480 доларів.

Так, 9 грудня 2011 року в Шевченківський райсуд Києва надійшло на виконання доручення Окружного суду Північного округу Нью-Йорка про вручення документів Тимошенко.

Через тиждень, 16 грудня 2011-го, в Лук’янівському СІЗО їй спробували вручити повістку в нью-йоркський суд і позов UTICo.

Як сказано в акті, складеному співробітниками СІЗО, Тимошенко «без будь-яких пояснень відмовилася отримувати перераховані в цьому акті документи».

10 січня 2012 Шевченківський райсуд легітимізував всю процедуру. «Документи, що підлягають врученню за дорученням іноземного суду, вважаються врученими», – сказано в рішенні суду.

Ще через тиждень Міністерство юстиції України поінформувало про це американську адвокатську фірму, яка веде позов UTICo проти Тимошенко.

І, нарешті, 7 лютого клерк Окружного суду Північного округу Нью-Йорка видав свідоцтво про те, що копія повістки позову були надані Юлії Тимошенко відповідно до Гаазької конвенції від 1965 року.

Таким чином, відтепер Тимошенко вважається інформованою про позов проти неї в Нью-Йорку.

Адвокат Тимошенко Сергій Власенко підтвердив описані вище події: «Така повістка дійсно була вручена. Фірташ допоміг їм це зробити. Факт мав місце, але він нічим не загрожує».

На думку Власенка, «цей позов UTICo до Юлії Тимошенко буде відхилений».

Як відомо, компанія UTICo співпрацює з Генпрокуратурою України.

Зокрема, з 1998 року вона має доручення від Генпрокуратури представляти її інтереси в судах по ЄЕСУ і Павлу Лазаренко на території США.

У цьому ж Окружному суді Північного округу Нью-Йорка Тимошенко подала позов проти Дмитра Фірташа, Валерія Хорошковського, Віктора Пшонки та інших українських чиновників.

За матеріалами Фокус

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.