Огляд преси. 24 лютого. В Юлії Тимошенко серйозні проблеми зі здоров’ям, їй довелося терпіти шалений біль. Водночас Міністерство охорони здоров’я України дезінформує громадськість щодо реального стану здоров’я ув’язненої екс-прем’єр-міністра.

Зузана Ройтова: Тимошенко дуже хвора

Про це в інтерв’ю чеському iDnes розповіла колишній міністр охорони здоров’я Чеської Республіки, депутат Європейського парламенту Зузана Ройтова.

Вона приїхала до України з гуманітарною місією, проте до Юлії Тимошенко у в’язниці не потрапила. Екс-міністр охорони здоров’я заявила, що почала більше переживати за здоров’я Юлії Тимошенко після того як відвідала Україну.

“В Європейському парламенті багато часу присвячується захисту прав людини. Звичайно, що цю місію я готувала разом з керівництвом Європейської народної партії, найсильнішої фракції в Європарламенті“, – сказала Зузана Ройтова.

В Києві вона зустрілася з 15-ма особами з близького оточення Юлії Тимошенко, з командою правників та лікарів екс-прем’єра, з опозиційними і владними політиками, які розповіли про правові та медичні аспекти ситуації.

“Згідно з їхнім бажанням, я не буду називати імена. Не хочу їх втягнути в ситуацію, коли українська влада тиснутиме на них за те, що спілкувалися зі мною відкрито”, – сказала Євродепутат.

Зузана Ройтова додала, що розмовляла з Олександром та Євгенією Тимошенками. З донькою Тимошенко спілкується по телефону і домовилася про зустріч в Празі.

“Я ознайомилася з офіційними медичними документами з листопада 2011 року і обговорювала її стан здоров’я з українськими лікарями. На основі цього можу відповідально сказати, що вона дуже хвора і терпіла дуже сильний біль. На мою думку, її мали почати лікувати ще в листопаді відповідно до сучасних технологій європейської медицини”, – сказала Ройтова.

Депутат додала, що для остаточних висновків потрібно дочекатися результатів обстеження Тимошенко німецькими та канадськими лікарями.

“Згідно з моєю інформацією, документи мають бути готові до кінця цього тижня”, – повідомила Зузана Ройтова.

“Після поїздки до України я значно більше занепокоїлась загрозою здоров’ю та життю Юлії Тимошенко. В Україні це не було б чимось новим. Способів є дуже багато”, – зауважила вона, відповідаючи на питання про те, чи могли отруїти екс-прем’єр міністра України.

Зузана Ройтова розповіла чеським журналістам про те, що Юлія Тимошенко відмовляється від лікування медиками, які працюють на режим Віктора Януковича і до яких, логічно, немає довіри.

“Активно захищається в ситуації, коли б ці лікарі викривляли оцінку стану здоров’я Тимошенко на догоду її політичним опонентам, що знаходяться при владі. Логічним поясненням цього є й заява міністерства охорони здоров’я. Замість того, щоб дочекатися результатів закордонних лікарів, вони дезінформують і применшують серйозність стану здоров’я Юлії Тимошенко. Мабуть, вони побоюються оприлюднення досліджень і так превентивно ставлять під сумнів фаховість канадських лікарів серед української громадськості. За кілька місяців в Україні будуть парламентські вибори”, – розповіла екс-міністр охорони здоров’я Чехії.

Відповідаючи на питання, чи можна було б Тимошенко прооперувати закордоном, зокрема в Чехії, Ройтова зазначила, що “для того, що оперувати її або будь якого іншого в’язня закордоном, довелося б відтермінувати виконання вироку, а це є процес, який призведе до неабиякої боротьби”.

“Сьогодні ще зарано спекулювати на тему місця, де могли б зробити операцію”, – сказала Зузана Ройтова.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.