Новини України. 20 лютого. Близько 200 студентів пікетують будівлю Верховної ради, вимагаючи відставки міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника.

Табачник Дмитро
Студенти проти Табачника

Серед них представники Київської міської організації громадської організації “Студентська свобода”, а також громадської організації “Сокіл”.

Раніше студенти провели мітинг біля Кабінету міністрів, після чого пройшли колоною до будівлі парламенту, де розміщуються комітети, на вулиці Грушевського 18/2.

Вони тримають плакати з написами “Табачник, поверни українську мову та історію в школи!”, “За якісну освіту, за вільне студентство!”. Також молоді люди скандують “Виходь, бунтуй, Україну рятуй!”, “Знання – не товар, універ – не базар!”, “Табачника на нари, тоді підем на пари!”.

Студенти вимагають відставки міністра в разі об’єднання в шкільній програмі предметів “Історія України” та “Всесвітня історія”.

Як повідомлялося, Табачник заперечує намір Міносвіти виключити зі шкільної програми для 5-9 класів шкіл курс “Історія України” шляхом об’єднання його з курсом “Всесвітня історія”. У той же час він відзначає, що, можливо, будуть скорочені години історії та української мови, щоб час, що звільнився, присвятити інформатиці та другій іноземній мові.

Раніше в ЗМІ з’явилася інформація про те, що, згідно з проектом нових навчальних планів для 5-9 класів, зменшується кількість уроків української мови та літератури, а предмет “Історія України” взагалі зникне.

За словами Табачника, Міносвіти поки не має відношення до цього проекту, оскільки він розробляється групою вчених Національної академії педагогічних наук.

За матеріалами Подробности