Новини політики. 21 лютого. Голова Верховної Ради України Володимир Литвин окреслив кілька тез власного бачення того, якою повинна бути українсько-російська дипломатія у найближчі двадцять років.

Володимир Литвин
Литвин хоче щоб Україна і Росія жили мирно

На думку Литвина, наступне двадцятиліття українсько-російських відносин має вибудовуватись на принципах рівного партнерства і однакової вигоди в інтересах обох народів.

Литвин зазначив, що для подальшого поступу вперед необхідно осмислити процеси, які передували сьогоденню:

“Українська і російська дипломатія корінням сягає у радянське минуле, це одна школа і схожі парадигми, але цілі наших дипломатичних стратегій виявилися різними і навіть протилежними”.

За його словами, це схоже на “процес розлучення сімейної пари”, яка “все ділить і не може поділити”. Двосторонні відносини двох минулих десятиліть формувалися під потужним пресом радянської “союзної” свідомості, коли мінімізувався національний фактор, який сьогодні в Росії є таким же очевидним, як і в Україні”, – сказав Литвин. Він висловив застереження, аби Україна і Росія не замикалися у вузьких рамках двосторонніх відносин, бо через це “перестаємо бачити широку картину глобального світу і глобальних викликів, і ризиків та потенційне місце наших держав у системі світової політики, економіки, в архітектурі безпеки наступних десятиліть”.

Литвин наголосив, що Україна і Росія повинні “рішуче вивести дипломатію і дипломатичні відносини за рамки внутрішньої політики, бо більшість складностей українсько-російських відносин – це проблеми політиків, їхньої боротьби за електорат.

Голова Верховної Ради України закликав молодих дипломатів “мислити широкими панорамними категоріями, думати про спільне майбутнє наших держав”. Він висловив сподівання, що парламенти двох країн законодавчо забезпечать успішну двосторонню дипломатію і увесь комплекс українсько-російських відносин.

Джерело УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.