Новини здоров’я. 16 лютого. Напої з кофеїном викликати нервозність і проблеми зі сном у тих, хто їх безконтрольно вживає.

кава
Велика кількість кофеїну, випитого за день, може накопичуватися в крові

Дослідниками з штату Пенсільванія, США розроблено новий додаток, що дозволяє визначити, в який момент організм людини потребує кофеїну найбільше, а коли кофеїн вживати не варто.

“Багато хто не розуміє, як кофеїн впливає на кровообіг”, – вважає дослідник, професор інформаційних наук і технологій Франк Ріттер.

Після чашки кави людина відчуває сплеск активності мозку, однак для підтримки ефекту однієї чашки буває недостатньо. Велика кількість кофеїну, випитого за день, може накопичуватися в крові, що пізніше викличе проблеми зі сном.

Дослідники повідомляють, що рівень кофеїну на добу не повинен перевищувати 200 – 400 мл. Ця кількість кофеїну – оптимально для нервової системи. Нижня межа у вжитку також встановлена: 100 мл.

У кавоманів, як відзначають дослідники, крім порушень зі сном, можуть з’явитися нудота і нервозність. Причому ці симптоми день у день під впливом кави будуть тільки посилюватися.

Нова програма розрахує необхідний час і кількість кофеїну, якщо людина введе інформацію про кількість випитого і про швидкість випивання горнятка кави. Додаток є на ITunes через безкоштовне завантаження, і включено в програмне забезпечення в пристроях компанії AppleiPhone, Touch IPod і IPad.

За матеріалами zdorovieinfo

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.