Новини світу. 20 лютого. У центрі уваги сьогодні зустріч Єврогрупи по Греції.

Долю Греції повинні вирішити в Брюсселі сьогодні

Засідання пройде за участю прем’єр-міністра країни Лукаса Пападімоса, який прибув до Брюсселя напередодні.

Переговори про другий пакет фінансової допомоги були довгими і дуже складними. Грекам довелося піти на ще більш жорсткі заходи бюджетної економії, що викликало нову хвилю протестів в Афінах.

Учасники афінських демонстрацій перейшли на особистості: прямі образи на адресу Ніколя Саркозі та Ангели Меркель на транспарантах та листівках. На сторінках грецької преси керівництво Німеччини навіть почали порівнювати з Третім Рейхом. Читачам подобається.

При цьому 70 відсотків греків, як показують опитування, хотіли б залишитися в Євросоюзі і Єврозоні. Але миритися з умовами отримання 130 млрд євро фінансової допомоги вони не хочуть.

Прийнятий парламентом Греції минулого тижня черговий план економії єдиній Європі видався недостатнім. А значить, настають нові скорочення і податки. Керівництво Греції просять знайти в бюджеті ще 325 млн євро. Шукати їх будуть в кишенях платників податків.

Долю Греції повинні вирішити в Брюсселі сьогодні. Зустріч міністрів фінансів країн Єврозони, на якій повинні дати зелене світло прийнятому ще в минулому році на саміті Євросоюзу плану викупу грецьких боргів, переносилася вже двічі.

Час на переговори закінчується: у березні Греція повинна виплатити 15 мільярдів євро своїм кредиторам – це незначна частина 200-мільярдного грецького боргу, але вільних грошей немає навіть на це. Здається, що самі греки морально вже готові до найгіршого.

Зараз країною керує перехідний уряд: вибори повинні відбутися в квітні, але в Брюсселі їх, швидше за все, зажадають перенести – принаймні доти, поки не будуть виконані всі фінансові умови.

Якби вибори відбулися сьогодні, стверджують соціологи, правляча коаліція не набрала б в сумі і чверті голосів, решту отримали б ліві партії, у тому числі радикального спрямування. В такому разі Європі доведеться шукати в грецькому політичному хаосі нових переговорників, і це зведе нанівець всі минулі зусилля.

Жодна демонстрація в Афінах не розходиться сама. Ті, хто залишилися на площі, спеціально провокують поліцію, чекаючи заворушень, і довго чекати не доведеться.
Для молодих греків регулярні бійки з поліцією перетворилися на звичну розвагу: інших справ все одно немає. Безробіття серед молоді доходить до 50 відсотків.

Від соціального вибуху, до якого може привести криза, не можна буде захиститися ні поліцейськими кийками, ні сльозогінним газом.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.