Новини України. 4 лютого. Будівництво сміттєспалювальних заводів в Україні не зможе розв’язати проблему знешкодження твердих побутових відходів.

«Криза звалищ» - явище, характерне для всіх країн світу

Такі технології спроможні лише дистанціювати відходи від місць їх первинного накопичення.

Використання технологій сміттєспалювальних заводів (ССЗ) не розв’язує проблему знешкодження твердих побутових відходів (ТПВ) в Україні: вони лише сприяють вирішенню питань дистанціювання від місць їх первинного накопичення.

Про це пише доцент кафедри прикладної механіки Національного лісотехнічного університету України Юрій Зима.

За його словами, такий висновок підтверджується й історією виникнення та постановки цієї проблеми. Проблему дискомфорту від сусідства з власноруч витвореними відходами у минулому столітті було сформульовано як «кризу звалищ» (результат громадської протидії відведенню земельних ділянок під розміщення звалищ відходів) — явище, характерне для всіх країн світу.

«Як бачимо, автори формули „криза звалищ“ не переймалися питаннями знешкодження відходів і обмежилися пошуком доступних технічних рішень „втечі від проблеми“, — пише автор. – Для подолання цієї кризи (розв’язання проблеми у такому її формулюванні) ССЗ справді видаються підходящим індустріальним засобом: зменшення на 70—90% маси відходів після їх термообробки — переконливе свідчення цього. Але залишається відкритим і гострим питання екологічно ефективного знешкодження «залишкових» відсотків (від 30 до 10%, за різними оцінками)».

Зима наголошує на тому, що бракує також чітких і зрозумілих відповідей на інші питання, а саме: надійності такої складної технічної системи, як ССЗ «нового покоління», екологічної безпеки і, звісно, ціни, яку муситимуть платити громади, що користуватимуться послугами такого інноваційного підприємства. Крім того, є й ще запитання, хто з вітчизняних спеціалістів візьметься за відповідальне оцінювання проекту, аналогів якому в Україні немає.

За матеріалами ZN.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.