Новини економіки. 28 лютого. Ринкова вартість газотранспортної системи (ГТС) України становить 61 млрд доларів.

Діапазон оцінок ГТС України коливається від 4 до 200 млрд доларів

Про це заявила член Американського товариства оцінювачів, член Інституту оцінки США Людмила Симонова.

Заступник голови правління “Нафтогазу Україна” Вадим Чупрун, відкриваючи засідання тендерного комітету з відбору компанії-оцінювача ГТС країни, заявив, що навколо теми вартості газотранспортної системи зараз “багато спекуляцій” і “різнобою в оцінках”.

За його словами, діапазон оцінок коливається від 4 до 200 млрд доларів.

Представник конкурсної комісії повідомив, що в даний момент для участі в конкурсі з вибору оцінювача ГТС України, включаючи підземні сховища газу та об’єкти інфраструктури, подали заявки 4 компанії: “Томас і Симонова” (Київ), “Дафф енд Фелпс” (Нью-Йорк , США), “Бейкер Тіллі Україна ЕК” (Київ) і “Ернст енд Янг” (Київ).

Зараз “Нафтогаз” вивчає надану документацію на предмет відповідності конкурсним вимогам.

Пропускна здатність ГТС України на вході становить 288 млрд куб м, на виході – 178,5 млрд куб м, у тому числі в країни Європи – 142,5 млрд куб м, Молдову – 3,5 млрд куб м.

Транзит природного газу по території України в країни Європи і СНД в 2011 році збільшився на 5,7% в порівнянні з 2010 роком – до 104 млрд куб м. У тому числі транзит газу до Західної Європи в минулому році збільшився на 5,9% – до 101 млрд куб м, тоді як до країн СНД скоротився на 2,4% – до 3 млрд куб м.

ГТС складається з 72 компресорних станцій, 110 цехів і 1451 газорозподільної станції. Загальна протяжність газопроводів, які експлуатує компанія, становить 38,6 тис км, в тому числі магістральних газопроводів – 22,2 тис км, газопроводів-відводів – 16,4 тис км.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.