Новини України. 3 лютого. Син президента України, народний депутат Віктор Янукович-молодший направив депутатський запит на ім’я Міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка з метою з’ясувати, на яких підставах було заблоковано інтернет-ресурс ex.ua

Віктор Янукович не розуміє причин закриття файлообмінника

«Необхідно розібратися в ситуації з точки зору закону. Чому прийняли рішення заблокувати ex.ua і конфіскувати сервери? Чи були ці дії правильними в даній ситуації? »- запитав парламентарій.

«Конфлікт між правовласниками і користувачами сьогодні досяг піку в усьому світі. Але, якщо Україна хоче задавати темп розвитку IT-галузі – боротися потрібно з причиною, а не з наслідками. Не можна вирішити «цифрову» проблему «аналоговими» методами», – цитує Януковича-молодшого його прес-служба.

За словами депутата, криза з ресурсом ex.ua загострила глобальну проблему, яку не можна відкладати «на завтра».

«В Україні є великий об’єктивний попит на користування безкоштовним контентом. Той же ex.ua відвідувала за день величезна кількість користувачів. Блокування порталу тільки збільшить трафік на інших аналогічних ресурсах і не вирішить суті проблеми. Сьогодні треба сідати за стіл переговорів і спільно створити таку модель роботи в мережі, яка влаштує всіх учасників ринку: користувачів, правовласників і держава», – вважає депутат.

Нагадаємо, 31 січня міліція припинила діяльність веб-ресурсу ex.ua за порушення прав інтелектуальної власності. За даними МВС, було вилучено 200 серверів із загальним обсягом нелегального контенту більше 6000 терабайт.

Це викликало відповідну реакцію інтернет-користувачів, які атакували сайти МВС, СБУ, президента України та інші офіційні ресурси влади.

Вчора МВС відкликало вимога про блокування домену еx.ua. При цьому міліція повідомила, що кримінальну справу про порушення прав інтелектуальної власності продовжать розслідувати.

За матеріалами Фокус

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.