Новини світу. 2 лютого. Американський шукач скарбів Грег Брукс оголосив про знахідку затонулого судна з вантажем платини вартістю близько трьох мільярдів доларів.

Брукс вважає, що разом з "Порт-Ніколсоном" затонув великий вантаж платини

За словами Брукса, керівника компанії Sub Sea Research, він виявив британське торгове судно “Порт-Ніколсон” (SS Port Nicholson), торпедуване німецьким підводним човном у 1942 році. Остов судна був знайдений ним на дні Атлантичного океану в 80 кілометрах від узбережжя США.

Як запевняє Брукс, відомості про те, що разом з “Порт-Ніколсоном” затонув великий вантаж платини, він почерпнув з регістрів міністерства фінансів США. За його словами, злитки платини були передані США Радянським Союзом в якості плати за військові поставки.

Американець запевняє, що виявив судно чотири роки тому, однак тримав свою знахідку в таємниці до тих пір, поки не оформив дозвіл на підйом. Операцію з підняття скарбів на поверхню Брукс сподівається розпочати до кінця лютого.

Тим часом питання про те, кому повинен належати затонулий вантаж, поки не вирішене. Більш того, багато фахівців сумніваються в тому, що на борту затонулого судна може перебувати платина. Зокрема, представники уряду Великобританії заявили, що, за їхніми даними, “Порт-Ніколсон” перевозив техніку і військове майно.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.