Новини економіки. 11 лютого. Після звинувачень України в експорті неякісного сиру Росія може висунути претензії до українського шоколаду.

Росії може не сподобатися і наш шоколад

Таку думку висловив експерт Київської школи економіки Олександр Шепотило в ефірі Першого ділового каналу.

“Якщо подивитися основні категорії товарів, які ми експортуємо, то на першому місці за 2010 рік йшли вагони і цистерни, на другому – нафтопродукти, потім вже сир і шоколад. Вагони – власність російських компаній, тому, я думаю, що з ними проблеми не виникнуть. Але з шоколадом, який йде після сиру, можуть виникнути проблеми”, – сказав він.

За його словами, Україна в короткостроковій перспективі навряд чи зможе переорієнтувати експорт сиру на ринки інших країн.

“Сумніваюся, що ми зможемо прямо зараз переорієнтовувати експорт сиру в інші країни. Тому що експорт до Росії в десятки разів вищий, ніж до Польщі або Німеччини. Говорити про те, що ми зможемо без втрат пережити такі дії – це не представляється можливим”, – зазначив фахівець.

Шепотило також додав, що українські сири поступаються за смаковими якостями закордонним.

“Споживачі прекрасно знають, що смакові якості українського сиру не такі, як у європейських сирів. Але за ціною він, звичайно, б’є практично всі сири з Європи”, – вважає експерт.

Крім того, як припустив Шепотило, Україні, можливо, доведеться скорочувати виробництво сиру.

Нагадаємо, глава Росспоживнагляду Геннадій Онищенко заявив, що Росія з 7 лютого ввела заборону на ввезення сирів окремих українських виробників.

Джерело Gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.