Новини технологій. 25 лютого. Корпорація SanDisk оголосила про завершення розробки наймініатюрнішого в світі модуля NAND-пам’яті ємністю 128 Гбіт (16 ГБ).

128-Гбітний чіп Intel

Мікросхема здатна зберігати інформацію на одному кристалі площею 177 кв. мм – менше монети в один цент і лише трохи більше чверті квадратного дюйма.

Новий модуль проводиться відповідно до сучасного 19-нм техпроцесу. В основі модуля лежить технологія «три біта на клітинку» (X3), що дозволяє зчитувати і записувати 3 біта інформації в кожному осередку.

Нові напівпровідникові модулі виділяються не тільки компактними розмірами, але і швидкістю запису, що досягає 18 МБ в секунду. Подібних результатів вдалося домогтись за рахунок використання запатентованої архітектури ABL.

Модуль флеш-пам’яті ємністю 128 ГБ з’явився в результаті спільних зусиль співробітників компаній SanDisk і Toshiba, які працювали над спільним проектом в штаб-квартирі SanDisk в Мілпітас, Каліфорнія.

Перші продукти об’ємом 128 Гбіт, побудовані на технології X3, були відвантажені в кінці 2011 р., а на сьогоднішній день вже організований повномасштабний процес їхнього виробництва.

Крім того, SanDisk розробила модулі об’ємом 64 Гбіт (8 ГБ) на базі технології X3, сумісні з галузевим форматом MicroSD. Ці модулі вже також запущені у виробництво.

За матеріалами cnews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.