Новини світу. 4 лютого. Російський уряд йде тим самим шляхом, що і режими арабських країн, у тому числі Єгипту та Лівії, які зметені у минуле році народними протестами.

Михайло Саакашвілі
Саакашвілі вважає, що Росія йде шляхом арабських країн

В результаті його чекає відмова від влади, заявив президент Грузії Михайло Саакашвілі в ексклюзивному інтерв’ю блогу The Cable, який виходить на сайті журналу Foreign Policy.

За словами грузинського лідера, Росія не тільки відмовляється прислухатися до сподівань власних громадян, а й очолює опір народним революціям.

“Найсвіжіший і найяскравіший приклад – підтримка, яку Росія надає жорстокому сирійському режиму (Башара) Асада”, – заявив Саакашвілі.

“Російська сторона вважає:” якщо Сирія впаде, це буде останній бастіон перед Москвою “, – говорить Саакашвілі. На його думку, цей підхід ніяк не допоможе Дамаску і дуже зашкодить самій Москві.

США повинні продовжувати спроби “перезавантаження”, але Росія повертається до “доперезавантажувального” курсу, вважає грузинський лідер. На його думку, Росія продемонструвала гнучкість, щоб вступити до СОТ, а тепер, коли мета досягнута, повернулася до конфронтації. У статті нагадується, що “Росія вічно підігріває чутки, ніби США планують розмістити в Грузії елементи ПРО”. Але, за словами Саакашвілі, це неправда.

Зазначимо, що президент Грузії недавно побував у Вашингтоні з особливим візитом – його вперше взяли в Білому домі. У публічному виступі в United States Institute of Peace Саакашвілі протиставив підходи Росії і Туреччини до “арабської весни”, як називають ряд революцій, що пройшли в 2011 році в цілому ряді арабських країн і призвели до падіння правлячих режимів у Тунісі, Єгипті, Лівії і Ємені.

На його думку, Росія “намагається всіма силами запобігти міжнародній підтримці демократичних рухів”, а Туреччина “утверджується як зразок для постреволюційних країн”.

“Не випадково вплив Росії знижується, а лідерство Туреччини в регіоні міцніє з кожним днем”, – завершив він.

Загрозу “арабської весни” Саакашвілі підхопив від Маккейна.

Слідом за “арабською весною” в ЗМІ почало з’являтися поняття “російська весна”, натякають на акції протесту в Росії після грудневих виборів до Державної Думи. Коментуючи ці акції, американський сенатор-республіканець Джон Маккейн, у 2008 році безуспішно намагався стати президентом, через Twitter рекомендував російському прем’єр-міністрові Володимиру Путіну теж очікувати незабаром “арабської весни”. При цьому американець почав своє повідомлення зі звернення: “Дорогий Влад!”.

У відповідь Путін розкритикував Маккейна і висловив думку, що у того “поїхав дах”. Після цього Маккейн опублікував ще один пост, забезпечивши його посиланням на статтю The Huffongton Post з заголовком “Путін глумиться над протестувальниками і називає Джона Маккейна чокнутим”. “Дорогий Влад, хіба це не те, про що я тобі казав?”, – Знову повторив свій пасаж сенатор.

Джерело  newsru.com 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.