Новини здоров’я. 7 лютого. Рябі чорно-білі килими і доріжки можуть викликати почуття нудоти і запаморочення, попереджають учені із США.

Рябі килими "захитують"

Споглядання такого килима протягом 5 хвилин призводить до появи симптомів, які звичайно спостерігаються при закачуванні.

«Ми були здивовані, наскільки швидко рябі килим змушують людей відчувати нудоту. При цьому килим не рухається, і люди сидять на одному місці, проте їх відчуття нагадують симптоми, які відчувають при сильному хитанні”, – розповіли автори дослідження.

Ідея вивчити вплив рябого малюнка на самопочуття людей прийшла їм після того, як в їхньому будинку з’явився подібний килим. В результаті у всіх мешканців будинку стали спостерігатися запаморочення, нудота, дезорієнтація і навіть головні болі.

В ході експериментів вчені просили 22 здорових молодих людей дивитися на фотографію чорно-білого килима або сірий фон в сидячому положенні протягом п’яти хвилин. В результаті виявилося, що вид рябого килима викликав у них нудоту і запаморочення.

Вчені не впевнені, чому рябий килим викликає таку бурхливу реакцію організму, однак помітили, що це стосується лише килимів з двома контрастними кольорами (чорний і білий), з повторюваним малюнком. Перш ряд досліджень показав, що деякі візерунки викликають ілюзію руху, що призводить до появи симптомів заколисування.

Джерело ЗдравоЕ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.