Новини світу. Російські школи отримали припис закупити книгу про юність прем’єр-міністра «Вол8 лютого. одимир Путін. Батьки. Друзі. Вчителі», написану його колишньої класною керівницею.

Книжка про Путіна

Чиновники стверджують, що придбати по 120 примірників книги школи «виявили бажання» самі, однак директора говорять про те, що «це була пропозиція примусового характеру», повідомляє  “Комерсант”.

У розпорядженні видання опинився документ, спрямований відділом освіти Бологоєвського району Тверської області керівникам освітніх установ району в грудні 2011 року.

«Відділ освіти просить вас оформити заявку на придбання книги Гуревич В.Д. (Вчитель В.В. Путіна)  «Володимир Путін. Батьки. Друзі. Вчителі»  для поповнення шкільної бібліотеки», – йдеться в листі. Там же вказана ціна книги – 88 руб.

«Заявка повинна містити інформацію про кількість придбаної літератури», – уточнюється в листі. При цьому в документі міститься таблиця: номер школи і кількість книг. З таблиці випливає, що п’ять шкіл району мають отримати по 120 книг кожна, шість шкіл – по 50 книг, інші – по 10 і 20 екземплярів. Всього в списку 18 навчальних закладів, на які припадає рівно 1 тис. примірників.

Книга «Володимир Путін. Батьки. Друзі. Вчителі» написана класним керівником майбутнього прем’єр-міністра Вірою Гуревич. В ній вона розповідає про дитинство Володимира Путіна, його шкільних успіхи та проблеми. Книга вперше видана в 2004 році тиражем 5 тис. примірників, пізніше перевидавалася.

«Ми розсилали школам такий документ, але вони не зобов’язані були купувати книгу», – заявили у відділі освіти Бологоєвського району. За словами чиновників, школи бувають «не в курсі книжкових новинок», тому їм розсилають повідомлення про видання, які можуть виявитися корисними для учнів.

«Книгу про Володимира Путіна ніхто не нав’язував, школи самі виявили бажання її придбати», – запевнили в районному відділі освіти, проте не змогли пояснити, чому в документі вказано кількість книг на кожну школу.

Директора декількох шкіл, згаданих в документі, на умовах анонімності розповіли, що закупівля книги про Путіна-школяра не була добровільною.

«Ви ж розумієте, це була пропозиція примусового характеру, від якої не можна відмовитися», – заявили в одній зі шкіл.

«Заперечувати це питання я не могла, – визнала директор іншої установи. – Справді, ми отримуємо з відділу освіти інформацію про нові книги, корисних для учнів. Періодично ми їх закуповуємо в розумних кількостях. Але книгу такого характеру нам запропонували вперше». Всі деректора заявили, що були змушені закупити саме ту кількість книг, яку було зазначено в документі. Гроші на це були виділені зі шкільного бюджету.

Співголова міжрегіональної профспілки працівників освіти «Учитель» Всеволод Лохвицький розповів, що школи зазвичай закуповують в бібліотеки не більше п’яти примірників книги, якщо вона не є навчальним посібником.

«Питання про придбання 120 примірників однієї книги може розглядатися перевіряючими як нецільове використання коштів», – попередив Лохвицький.

Він припустив, що в даному випадку можливий корупційний зв’язок між видавництвом і чиновниками, які поширюють книгу.

В документі зазначено, що «довідки з придбання» можна отримати в Санкт-Петербурзькому недержавне юридичному інституті.

«Ми видали цю книгу, вона дуже навіть непогана», – заявили в інституті, проте не змогли пояснити, чому вона поширюється в школах.

Міністр освіти Тверській області Наталія Сеннікова зв’язалася з районним відділом освіти.

«Вони запропонували школам придбати книги добровільно. У таблиці було зазначено граничну кількість книг для однієї школи. Текст листа припускає, що вони повинні осмислити необхідне число» , – розповіла міністр.

За її даними, більшість шкіл закупили меншу кількість книг, а три директора взагалі відмовилися купувати видання.

«Вибір цієї книги для шкільної бібліотеки мені не здається дивним. У нас же є предмет “сучасна історія”, а спогади про прем’єр-міністра цікаві з точки зору історика», – заявила Сеннікова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.