Новини економіки. 6 лютого. Росія на цьому тижні введе заборону на ввезення деяких українських сирів, які не відповідають російським вимогам,

Росія все ж таки не хоче українського сиру

Про це заявив глава Росспоживнагляду Геннадій Онищенко.

“Офіційна влада України після контактів з нами ніяких пропозицій щодо нормалізації ситуації не зробили, що змушує нас, починаючи з наступного тижня, почати вилучення і заборону поставок ряду виробників на територію РФ, для чого будуть дані відповідні вказівки митним органам”, – заявив Онищенко.

Росспоживнагляд продовжує вивчати ситуацію, пов’язану з поставками в Росію окремих видів молочної продукції з України.

“За останніми даними, в ряді суб’єктів РФ виявлені відібрана з торгових мереж сирна продукція, яка не відповідає технічному регламенту на молоко і молочну продукцію, затвердженого законом РФ № 88”, – зазначив Онищенко.

Так, в Орловській області, за його словами, таку невідповідність виявлено у зразках сиру “Російського”, виробленого “Пирятинський сирзавод” (Полтавська область).

Згідно з його даними, в Краснодарському краї в 20 зразках “відзначено невідповідність вимогам по жирокислотному складу продукту” таких виробів, як: “Сир Сметанковий” виробництва “Гадячсир” (Полтавська область), сир “Король Артур” (ПП “Рось”, Охтирський сиркомбінат , Сумська область), сир твердий “Мармуровий” (ПП КФ “Прометей”, філія “Менський сир”, Чернігівська область), сир “Пирятинський класичний” (“Пирятинський сирзавод”), сир Сметанковий (“Сирніч”, Лозівський молочний завод, Харківська область), сир твердий “Голландія” (“Дубномолоко”, м. Дубно), сир мармуровий “Славія” Баштанського сирзаводу і т.д.”.

Поки, зазначив він, Росспоживнагляд вживає заходів відповідно до ст.14.43, ч.1 КпАП – вилучає таку продукцію з продажу “як не відповідну законодавству щодо захисту прав споживачів”.

“Враховуючи непродуктивність контактів з міністерством сільського господарства, ми перейдемо на формат взаємодії з конкретними заводами-виробниками без участі офіційної влади України, зарекомендували себе як неспроможних в рішенні, в досить рядових питанях”, – заявив Онищенко.

Росія висунула претензії до українських сирів ще на початку січня. Українські виробники у відповідь назвали претензії з боку Росії голослівними і нічим не обгрунтованими. На захист українського сиру встав і прем’єр-міністр Микола Азаров.

Проте міністр сільського господарства і продовольства Білорусі Михайло Русий в свою чергу також розділив занепокоєння Росспоживнагляду з приводу якості поставляються до Росії українських сирів.

Джерело Kyiv Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.