Новини політики. 26 лютого. Дипломати, що курирують спірне питання кордону в Керченській протоці в українському МЗС, оцінюють пропозиції росіян як «прийнятні».

Керченська протока

Координати лінії кордону, запропоновані Москвою, лише трохи відрізняються від української версії.

Дипломати з МЗС України, що курирують питання проведення кордону між Росією і Україною в Керченській протоці, вважають «прийнятними» пропозиції російської сторони щодо врегулювання питання.

Російські пропозиції щодо врегулювання проблеми були передані ще в грудні. Українські переговорники навіть були захоплені зненацька. Деталі цих новацій поки не відомі – переговори проходять в умовах підвищеної секретності. Але росіяни на останніх зустрічах заговорили не тільки про розмежування акваторії, але і дуже чітко про те, як повинна пройти межа, про зони відповідальності.

Дипломати, що курирують цей напрям в українському МЗС, оцінюють пропозиції росіян як «прийнятні», оскільки координати лінії кордону, запропоновані Москвою, лише трохи відрізняються від української версії. Більш того, в останні тижні українські дипломати вперше відчули тиск із боку росіян, які прагнуть скоріше вирішити питання про делімітацію морських просторів.

Нагадаємо, для України важливо підтвердженняяке існувало ще з радянських часів адміністративного кордону в Керченській протоці. Це дозволяє нашій країні і далі володіти Керч-Єнікальським каналом – єдиним водним шляхом з Чорного моря в порти Волго-Донського басейну. Такий розклад неприпустимий для Кремля, геополітичні амбіції якого ростуть у міру чергового стрибка світових цін на нафту і газ: у Москві бояться, що Київ може в будь-який момент закрити Азовське море для Росії.

Джерело Зеркало недели 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.