Новини світу. 11 лютого. Проблема усиновлення російських дітей іноземцями знову опинилася в центрі уваги після м’якого вироку, який виніс суд в Пенсільванії прийомної матері дівчинки з Росії Даші.

Росія не хоче віддавати своїх дітей США

У МЗС РФ заявили, що у відповідь американцям можуть заборонити всиновлювати російських дітей.

“На тлі безперервної низки злочинів в США проти прийомних російських дітей МЗС Росія виходить з того, що до вступу в силу укладеної 13 липня 2011 російсько-американської Угоди про співробітництво в галузі міжнародного усиновлення (удочеріння) доцільно призупинити усиновлюючі процедури для громадян США в Російській Федерації”, – йдеться в повідомленні на офіційному сайті міністерства.

У зовнішньополітичному відомстві підкреслили, що усиновлення може відновитися тільки після того, як запрацюють механізми контролю і захисту прав усиновлених маленьких росіян. В МЗС також запропонували змінити російський Сімейний кодекс і посилити вимоги до іноземних усиновителів.

Черговий скандал спалахнув після вироку, який 3 лютого суд в штаті Пенсільванія виніс Терезі Макналті. Як повідомили в МЗС РФ, жінка жорстоко знущалася над своєю прийомною дочкою Дашею. Хоча за законами штату за подібні злочини караються до десяти років в’язниці, Макналті засудили лише до 23 місяців. Це означає, що вона зможе вийти на свободу вже найближчим часом з урахуванням терміну, проведеного за гратами.

Подібні випадки відбуваються регулярно. Наприклад, минулого року американський суд виправдав подружжя Крайверов, з вини яких загинув семирічний Натаніел (Ваня) Скоробогатов. Незабаром після цього російський уповноважений з прав дитини Павло Астахов запропонував ввести заборону на усиновлення.

“Небезпечна тенденція виправдання (а це вже не перший випадок), звільнення від реальної кримінальної відповідальності американських батьків навмисно або ненавмисно допустили загибель прийомних російських дітей створюють нездоланні перешкоди в нашій подальшій роботі з американського усиновлення та можуть призвести до повної заборони на вивезення наших дітей в США”, – заявив Астахов у зв’язку з вироком у справі Брайана Дікстра.

Джерело Утро.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.