Новини світу. 29 лютого. Російська мова повинна бути визнана державною, регіональною або офіційною скрізь, де російські люди проживають в масовій кількості.

Росія хоче свою мову до Європи

Про це в статті “Зовнішня політика Росії: лідером бути вигідно” заявив заступник голови уряду РФ Дмитро Рогозін, передає Российская газета.

“Ми будемо домагатися надання російській мові офіційного статусу в Євросоюзі, де живе кілька мільйонів російськомовних”, – зазначив Рогозін.

“Необхідно сприяти збереженню, розвитку і розширенню викладання російською мовою у школах і вузах, особливо там, де існує небезпека згортання цих програм, загроза національній ідентичності співвітчизників”, – пише віце-прем’єр.

Росія в цілому продовжить стежити за дотриманням прав та інтересів росіян, які проживають за кордоном, підтвердив він.

“Безкарно русофобію і дискримінацію, гоніння на російську культуру і переписування російської історії на догоду ідеології – все це необхідно припиняти”, – зазначив Рогозін.

Російський віце-прем’єр вважає, що результати референдуму в Латвії, на якому 74,8% висловилися проти надання російській мові статусу другої державної, свідчить про те, що Росія в даний час надає недостатню підтримку співвітчизників.

“Недавній референдум про державний статус російської мови в Латвії, на якому 75% громадян в дусі “вузьколобого націоналізму” проголосували “проти”, притому що 300 тисяч “негромадян” не мали права голосу, виявив жорстоку реальність сьогоднішнього дня: ми як і раніше недостатньо добре захищаємо “своїх”, – написав Рогозін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.