Новини здоров’я. 10 лютого. Поки українці з нетерпінням чекають закінчення морозів, медики попереджають: разом з теплом до нас прийде і грип.

Епідпоріг поки не перевищено в жодному з регіонів

Причому нарівні зі штамами «Брісбен» і «Каліфорнія», що вже прижилися в Україні, імунітет українців випробовуватиме на міцність і новий вид вірусу – «Фінський». Правда, епідемію фахівці МОЗ поки не прогнозують, повідомляє Сегодня.

За даними Центру грипу та ГРВІ, епідпоріг поки не перевищено в жодному з регіонів, хоча показник захворюваності зріс за тиждень майже на 10%: на 10 000 населення припадає 40 хворих. А епідемію оголошують, коли хворіють 100 чол. на 10 000. Але це в середньому, а по областях показники відрізняються: так, на малонаселеній Івано-Франківщині хворіють менше 24 чол. на 10 000, а на Дніпропетровщині, де щільність населення висока, – майже 95 чол.

За даними Центру грипу, на 5 лютого в Україні захворіли понад 182 тис. чол. Поки, на щастя, цього року від грипу ніхто не помер (у минулому – понад 100 жертв).

«Епідемічна ситуація з грипу та ГРВІ відповідає середньорічним рівням для цієї пори року. Але в групі ризику – діти до 5 років, люди старше 60-ти, а також страждають захворюваннями серцево-судинної системи і діабетом», – розповів завідувач Центром грипу Андрій Олександрин.

Заввідділом респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології Алла Мироненко говорить: найкраще від грипу допомагають щеплення, але українці їх ігнорують.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.