Новини світу. 6 лютого. Кандидат в президенти Росії, прем’єр-міністр Володимир Путін чергову програмну статтю присвятив демократії і державному будівництву.

Путін
Путін написав ще одну статтю

У новій авторській статті Путін пише про “дієздатну державу, покликану служити інтересам суспільства”. Путін вважає, що без демократії побудови такої держави неможливо, а демократія “працює тільки там, де люди готові в неї вкладати”.

На думку прем’єра, на початку 90-х років під прапором воцаріння демократії Росія отримала не сучасну державу, а підкилимну боротьбу кланів і безліч напівфеодальних годувань, не справедливе і вільне суспільство, а свавілля самопризначених “еліт”, які нехтували інтересами простих людей. Причина цього в тому, що “звільнилися від комунізму” люди ще не навчилися бути господарями своєї долі, звикли чекати милостей від держави.

Однак суспільство пройшло важкий процес дорослішання, вдалося “витягти країну з трясовини, реанімувати державу”.

Путін, якого опозиція звинувачує в недемократичних методах управління, особливо підкреслив, що влада зробила це демократичними, конституційними методами. “Політика, яка проводилася в 2000-і роки, послідовно втілювала волю народу. Це кожен раз підтверджувалося виборами”, – пише він.

На думку Путіна, що змінилися вимоги суспільства до влади, вихід середнього класу “з вузького маленького світу будівництва власного добробуту” – це результат роботи на посту президента РФ його самого і Дмитра Медведєва.

При цьому Путін вважає, що сьогодні якість держави відстає від готовності цивільного суспільства в ньому брати участь.

“Наше громадянське суспільство стало незрівнянно зрілим, активним і відповідальним. Нам треба оновити механізми нашої демократії. Вони повинні” вмістити “зрослу громадську активність”, – йдеться в статті.

Але при цьому Росії не потрібні балаган і змагання в роздачі незабезпечених обіцянок, коли демократія зводиться до вивіски, а за народовладдя видається розважальне політичне шоу і кастинг кандидатів, де змістовний сенс вихолощується епатажними заявами і взаємними звинуваченнями. В такому випадку справжня політика “йде у тінь закулісних угод і рішень, які ні з яким виборцем не обговорюються в принципі”, – пише Путін.

Джерело Риа Новости 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.