Новини світу. 27 лютого. Глава уряду РФ вважає, що сьогодні ЄС і Росії потрібно задуматися і про більш глибоку кооперацію в сфері енергетики, щоб не залежати від «чиїхось політичних примх».

Володимир Путін
Європа отримає не залежну від будь-чиїх політичних примх систему газопостачання

Кандидат в президенти РФ, прем’єр-міністр Росії Володимир Путін пропонує Європейському союзу відмовитися від «Третього енергопакету» і створити новий «єдиний енергокомплекс Європи».

При цьому об’єднатися Путін пропонує на основі «Північного» та «Південного» «потоків», що будуються Росією, щоб не залежати від «чиїхось політичних примх».

Про це він написав у своїй авторській статті, опублікованій сьогодні, у понеділок, 27 лютого, в газеті «Московские новости», повідомляє прес-служба глави російського уряду.

«Потрібно задуматися і про більш глибоку кооперацію в сфері енергетики – аж до створення єдиного енергокомплексу Європи», – пише Путін в своїй статті.

За словами Путіна, важливі кроки в цьому напрямку – будівництво газопроводів «Північний потік» по дну Балтики та “Південний потік» в Чорному морі.

«Після їх повного введення в експлуатацію Європа отримає надійну і гнучку, не залежну від будь-чиїх політичних примх систему газопостачання, що дозволить не формально, а реально зміцнити енергобезпеку континенту», – пише Путін.

При цьому російський прем’єр негативно відгукнувся про «пролобіювати Єврокомісією” Третій енергопаке “: за його словами, цей пакет” не зміцнює “відносин РФ і Євросоюзу, оскільки” спрямований на видавлювання російських інтегрованих компаній ».

Більше того, зазначає Путін, пакет, «з урахуванням збільшеної нестабільності альтернативних Росії постачальників енергоресурсів – ще й загострює системні ризики для самої європейської енергетики, відлякує потенційних інвесторів у нові інфраструктурні проекти».

За словами російського прем’єра, в бесідах з ним багато європейських політиків «трохи сварять пакет».

«Треба набратися мужності і прибрати цю перешкоду на шляху взаємовигідного співробітництва», – резюмує Путін.

За матеріалами ZN.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.