Новини України. 14 лютого. Обов’язкова присутність лікарів Пенітенціарної служби є вимогою кримінального кодексу, яка не здивувала іноземних лікарів.

Рішення щодо стану здоров’я Тимошенко прийматиметься фахівцями колегіально

Про це журналістам розповів перший заступник голови Державної пенітенціарної служби Сергій Сидоренко.

“І фахівець, професор із Німеччини, сказав, що так відбувається обстеження і в тюрмах Німеччини, і для них це не є проблемою. Тому вони не бачать якогось порушення або непорозуміння”, – наголосив він.

На уточнююче запитання журналістів, чи будуть в разі необхідності вивозити Тимошенко за межі колонії, Сидоренко відповів: “За межі колонії, якщо це буде визначено комісією, що це необхідно, безумовно”.

Він також зазначив, що термін перебування лікарів не визначений. “Є остаточна мета та кількість днів, для того щоб встановити діагноз і провести всю діагностику – це може бути й декілька днів”, – сказав Сидоренко.

Він також зауважив, що фахівці, які були присутні на засіданні, це відомі міжнародні провідні фахівці, а рішення щодо стану здоров’я Тимошенко буде прийматися колегіально колегією цих фахівців, і протиріч не може бути. Крім того, за словами Сидоренка, усі думки фахівців будуть викладені у спільному документі, який визначатиме рішення щодо стану Тимошенко.

“Я вважаю, і були такі висловлювання фахівців, що є порозуміння (між українськими та іноземними лікарями – Ред.). Тобто фахівці знають один одного, і не може бути протилежних думок”, – додав він.

На уточнююче запитання журналістів, чи були якісь наполягання іноземних лікарів, на які українська сторона не погодилася, відповіла Моісеєнко: “Те, що стосується медичної громадськості, то у нас настільки спільні закони і підходи, як і в будь-якій країні світу: і те, що стосується конфіденційності, і те, що стосується поінформованої згоди пацієнта.

Ці питання обговорені, і жодних дій на сьогодні, які суперечать чинному законодавству, не буде здійснено. І про це ми домовились… По-друге, ми абсолютно розуміємо та знайшли повну підтримку і спільне погодження, що ми все робимо абсолютно конфеденційно з погодженням безпосередньо пацієнта”, – сказала Моісеєнко.

Як повідомлялося, учора в Державній пенітенрціарній службі відбулася робоча зустріч керівництва Генеральной прокуратури, Міністрества закордонних справ, Міністерства охорони здоров’я, Пенітенціарної служби з членами комісії, у тому числі з іноземними лікарями (3 фахівців з Канади, 2 – з Німеччини) щодо проведення обстеження стану здоров’я Юлії Тимошенко.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.