Новини світу. 11 лютого. Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад пообіцяв незабаром оголосити про нові успіхи Ісламської Республіки в галузі ядерних досліджень, повідомляє в неділю агентство Рейтер з посиланням на заяву глави ІРІ.

Іран розкаже світу про ядерну зброю

США і ряд інших країн Заходу звинувачують Іран в розробці ядерної зброї під прикриттям програми мирного атома. Тегеран всі звинувачення відкидає, заявляючи, що його ядерна програма спрямована виключно на задоволення потреб країни в електроенергії.

“У найближчі дні світ стане свідком оголошення Іраном про дуже важливі і великі досягнення в ядерній сфері”, – заявив Ахмадінежад.

Глави МЗС 27 країн ЄС в кінці січня схвалили введення ембарго на поставки нафти з Ірану. В рамках нового пакета санкцій передбачається, що до 1 липня всі члени Євросоюзу, які закуповують нафту у Тегерана, повинні будуть повністю згорнути імпорт з цієї країни.

Нові санкції були введені у зв’язку тим, що Іран, на думку Євросоюзу, як і раніше не бажає співпрацювати з міжнародним співтовариством з питань, пов’язаних з розвитком атомної програми. У відповідь іранська влада пригрозили перекрити Ормузську протоку – ключовий морський шлях для транспортування нафти з Перської затоки. США, в свою чергу, стягнули в район Перської затоки авіаносну групу.

“Шістка” міжнародних посередників, до складу якої входять Росія, Китай, США, Франція, Великобританія і Німеччина, з 2003 року спільно з МАГАТЕ домагається від Ірану припинення робіт зі збагачення урану, які можуть становити загрозу режиму ядерного нерозповсюдження. Переговори були перервані в 2009 році, коли рада керуючих МАГАТЕ засудила Іран за будівництво другого заводу зі збагачення урану.

Чергові переговори між МАГАТЕ і Іраном пройдуть в кінці лютого. Попередня поїздка представників МАГАТЕ до Ірану відбулася на запрошення іранської сторони 29 – 31 січня.

Джерело РИА Новости

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.