Новини світу. 16 лютого. Президент Гватемали Отто Перес Моліна (Otto Perez Molina) виступив з пропозицією легалізувати наркотики в країнах Центральної Америки.

У Гватемалі дозволять наркотики

Моліна заявив, що цей захід допоможе скоротити рівень насильства і злочинності в країнах регіону. За словами глави держави, він має намір підняти питання про легалізацію наркотиків на саміті лідерів Центральної Америки, який пройде в березні.

На думку Моліни, незважаючи на виділення мільярдів доларів на боротьбу з незаконним розповсюдженням наркотиків, рівень злочинності в країні, та й у всьому регіоні, а також за його межами не скоротився. Він, зокрема, навів у приклад безуспішнуої боротьби з незаконним обігом наркотиків в Мексиці та Колумбії.

Гватемала, заявив президент, повинна знайти “альтернативні шляхи” боротьби з незаконним обігом наркотиків, одним з яких може стати їх легалізація. У деталі свого проекту Моліна вдаватися не став, однак повідомив, що він, зокрема, пропонує ввести регулювання продажу і розповсюдження наркотичних речовин і не піддавати переслідуванню тих, хто у минулому був пов’язаний з їх незаконним обігом.

Раніше на поточному тижні Моліна вже обговорив запропоновану ним міру з президентом Сальвадора Маурісіо Фунес (Mauricio Funes). Моліна також повідомив, що його пропозиція про легалізацію наркотиків знайшла підтримку у президента Мексики Феліпе Кальдерона і глави Колумбії Хуана Мануеля Сантоса (Juan Manuel Santos).

Гватемала, як пише The Independent, є країною з одним з найвищих рівнів вбивств в світі. На кожні сто тисяч жителів щороку припадає 52 вбивства, притому 98 відсотків вбивств залишаються нерозкритими. Високий рівень злочинності обумовлений в тому числі і діяльністю наркокартелів. Гватемала також є однією з країн, через яку наркотики потрапляють в США. У зв’язку з цим очікується, що Вашингтон буде виступати різко проти пропозиції Моліни про легалізацію наркотичних речовин.

Моліна був обраний президентом Гватемали в кінці 2011 року. Одним з пунктів його виборчої програми була боротьба з організованою злочинністю.

Джерело Лента.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.