Новини світу. 17 лютого. Представник Лівії в ООН вразив Раду з прав людини (РПЛ), оголосивши на її засіданні, що “геї загрожують релігії і майбутньому людства”.

Геї загрожують людству

Він також додав, що якби не їх торішнє виключення з Ради, Лівія б приєдналася до інших ісламським державам в критиці резолюції про права секс-меншин.

Гучна неполіткоректна заява була зроблена під час обговорення боротьби з жорстокістю і дискримінацією за ознакою сексуальної орієнтації. Вона ознаменувала першу появу лівійського представника на регулярному засіданні після повалення режиму Муаммара Каддафі і призупинення членства в Раді.

Реакція обурених західних країн була негайною. Голова СПЧ Лаура Лассерре нагадала оратору, що Рада “покликаний захищати права людини і запобігати дискримінацію”. Виконавчий директор організації UN Watch Гілель Нойер був більш категоричний. “Це не та Арабська весна, яку ми чекали”, – цитує The Daily Mail.

На його думку, спалах гомофобії у нового лівійського уряду, разом з постійними тортурами ув’язнених та іншими проявами жорстокості, викликає серйозні питання щодо наміру Лівії дотримуватися права людини та основні свободи.

Лівія була виключена з Ради з прав людини в березні минулого року і відновлена в листопаді, після вбивства поваленого Каддафі.

Тоді заступник постійного представника Лівії в ООН Ібрагім Дабаші пообіцяв, що в майбутньому на території Лівії будуть дотримуватися права людини, а їх порушники не уникнуть покарання.

Однак, за словами Гилеля Нойєра, відновлення Нової Лівії в Раді за підтримки 123 країн, включаючи всі західні демократії, було проведено “стрімко, без відомостей про дотримання прав людини в країні”, а зараз, повернувшись, “Лівія потурає ісламістам”. “Це викликає тривогу”.

В Росії неодноразово висловлювали побоювання з приводу ісламістської загрози, яка може виходити з звільненій Лівії від Каддафі. Член наукової ради Московського центру Карнегі Олексій Малашенко відверто говорив, що після повалення режиму Каддафі перемогли повстанці пересваряться і в результаті до влади прийдуть ісламісти, що володіють найбільшою політичною харизмою.

Джерело  newsru.com 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.