Новини світу. 29 лютого. Повторна перевірка психічного стану норвезького терориста Андерса Брейвіка почалася сьогодні в тюрмі Іла при підвищених заходах безпеки.

Новий звіт про психічний стан Брейвіка повинен бути готовий до 10 квітня

Про це повідомили сьогодні місцеві ЗМІ.

Медекспертиза, яку проводитимуть фахівці психіатричної лікарні Дікемарк, полягає в цілодобовому спостереженні за Брейвіком. Удень перевірка здійснюватиметься позмінно двома бригадами з чотирьох осіб, вночі – двома співробітниками. Фахівці перебуватимуть разом з обвинувачуваним в окремому приміщенні площею 60 кв метрів, ночуватиме терорист в своїй камері.

Всіх лікарів перед спілкуванням з Брейвіком перевірятимуть на металошукачі, незважаючи на те, що керівництвом в’язниці їхні кандидатури вже визнані “благонадійними”.

Про результати спостережень команда з Дікемарка повинна доповідати новим судовим психологам Агнару Аспосу і Тер’є Террісену, яких у січні призначив суд Осло. Паралельно психологи проводитимуть особисті зустрічі з терористом.

Відмінність роботи нових експертів від їх попередників в тому, що Аспос і Терріс будуть розмовляти з Брейвіком індивідуально. Крім того, тепер у терориста є доступ до деяких матеріалів слідства і написаного ним маніфесту, і сам він вважає, що зараз має можливість краще підготуватися до суду.

Брейвік раніше визнав, що свідомо вводив в оману судових медиків Сюнне Серхейм і Тургейра Хусбю, в результаті чого вони дійшли висновку, що він неосудний і страждає параноїдальною шизофренією. Терорист підкреслив, що навмисне був більш агресивний під час бесід з ними, і тепер хотів би виправити непорозуміння.

Передбачається, що спостереження займе не більше чотирьох тижнів. Новий звіт про психічний стан Брейвіка повинен бути готовий до 10 квітня.

В результаті подвійного теракту, влаштованого Андерсом Брейвіком 22 липня 2011 в Осло і на острові Утейя, загинули 77 людей, постраждали більше 150. Судовий процес у його справі розпочнеться 16 квітня.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.