Новини України. 14 лютого. У 2010 році на співробітниках ІСПЕ випробовувалися речовини, які перебували на стадії розробки, — заявила завлабораторією інституту Валентина Терещенко.

Стрєлко вигадав змішати 3 компоненти - Терещенко

Директор Інституту сорбції та ендоекології НАНУ Володимир Стрєлко, якого, як він повідомив ZN.UA, СБУ підозрює у шпигунстві, причетний до тестувань препаратів на людях. Про це заявила завлабораторією інституту Валентина Терещенко.

«Я та інші мої колеги протестували проти експериментів, які директор ставив на підлеглих. У 2010 році на них випробовували речовини, які перебували на стадії розробки», — заявила Терещенко.

Терещенко повідомила, нібито Стрєлко вигадав змішати 3 компоненти: активоване вугілля, кремнієорганічну речовину (сорбент) і діоксиди цирконію невідомого походження.

«Виходила кашоподібна маса, приймали її близько 15 співробітників інституту. Я заявила, що не можна нічого тестувати на людях без експериментів на тваринах. Це ж із серії криміналу! Речовина мала нібито виводити з організму радіонукліди. Підсумків дослідів я не знаю», — заявила вона.

Заступник директора інституту Володимир Брей підтвердив нам, що досліди були: «Є така практика, якщо люди добровільно дають згоду. Ніхто нікого не труїв, і всі почувають себе нормально».

Нагадаємо, Стрєлко заявив, що СБУ підозрює його у витоку за кордон таємної інформації. Вчений стверджує, що дії СБУ були інспіровані його недоброзичливцями. За його словами, раніше йому доводилося відстоювати інститут у боротьбі з рейдерами, які також залучали на свою сторону силовиків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.