Новини науки. 17 лютого. Пентагон отримає зброю, здатну ефективно вбивати мух.

Зброя проти мух

Цей предмет має назву Florida Fly-Baiter. Його вартість становить всього 10 доларів за штуку. Його хочуть прийняти в американські війська і будуть використовувати в зонах стихійних лих, де порушено водо-і енергопостачання, а також при виконанні гуманітарних операцій в найбідніших країнах.

Знищувачі стануть першими пристроями, які будуть пущені в комерційну експлуатацію в рамках реалізації програми Пентагону по захисту військовослужбовців в умовах бойових дій. Дослідження фінансувалися з коштів цієї програми.

Знищувач мух розробили ентомологи з університету Флориди. Вони з’ясували, що головне в боротьбі з цими комахами – синій колір. Біхевіористи проводили експерименти, наприклад, поміщали мух в трубку з синіми і жовтими предметами.

З невідомої причини, всі відлякувачі, пастки і знищувачі комах в США жовті, а мухи, виявляється, люблять синій.

За результатами досліджень розроблено новий пристрій, в основі якого лежать колір, запах, афродизіаки мух, цукор та інсектициди. Це предмет кубічної форми, обтягнутий синьо-блакитними смужками (на думку вчених, він схожий на щілини в стінах будівель, куди ховаються мухи). Всередині знаходиться отрута. Комаха залітає в пристрій, з’їдає інсектицид, вилітає (якщо встигає) і одразу ж падає замертво.

Один пристрій вбиває понад 40 тис. мух, при цьому вони не скупчуються всередині. Апробація предмета названого Florida Fly-Baiter успішно пройшла в Іраку, Афганістані та Греції. В Єгипті військовослужбовець, який  брав участь в дослідженні, використав прототип пристрою, мухи в таборі зникли, командування нагородило солдата медаллю.

Влада США серйозно стурбована проблемою поширення мух в зонах бойових дій (як правило, це спекотні регіони) в умовах відсутності належної інфраструктури, а також в районах стихійних лих. Звичайна домашня муха може бути носієм близько ста збудників різних захворювань, в числі яких дизентерія, холера та черевний тиф.

Пентагон замовив дослідження, команду очолив лейтенант Джозеф Дікларо з Центру ентомології ВМС США за сприяння професора кафедри урбаністичної ентомології Інституту сільськогосподарських наук при цьому вузі Філ Келер.

Джерело  newsru.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.