Новини України. 20 лютого. Партія “Фронт змін” ініціює зміни до закону України, що передбачає імпічмент президента.

Арсеній Яценюк
Партія Яценюка хоче дострокової відставки Януковича

Про це повідомляє прес-служба партії.

В усіх місцевих радах депутати “Фронту Змін” піднімуть питання про необхідність усунути прогалини в українському законодавстві, які унеможливлюють імпічмент президента України в разі вчинення ним державної зради чи іншого злочину, хоча це й передбачено статтею 108 Конституції України, йдеться в повідомленні.

До того ж, згідно з рішенням Конституційного суду, право недоторканності президента не може бути скасоване, призупинене чи обмежене шляхом порушення проти нього кримінальної справи.

Таким чином, президент України під час виконання повноважень не несе за антизаконні дії жодної відповідальності, заявляють у “Фронті змін”.

“Президент зосередив усю владу в своїх руках. У нього була унікальна можливість почути кожного і покращити життя всіх. Але життя покращилося тільки в наближених до нього, а вухо влади виявилося глухим. Змінивши в неконституційний спосіб Конституцію України, перетворивши парламент на ширму, в народу фактично відібрали можливість впливати на владу. Але існує механізм – єдиний законний та дієвий – боротьби з узурпацією влади. Це – імпічмент”, – зазначається у зверненні депутатів “Фронту Змін” до колег.

Імпічмент – це найдієвіший засіб недопущення авторитаризму. Процедура його застосування чітко прописана в законодавстві всіх демократичних країн світу. Проте в Україні, попри те, що застосування імпічменту закріплено статтею 108 Конституції, його практична реалізація неможлива через відсутність чіткого механізму в чинному законодавстві. Відчуття безкарності у чинного очільника України та його ставлеників – це наслідок існування таких прогалин. Саме тому прийняття Закону України “Про порядок імпічменту Президента України” – першочергове завдання опозиції!” – підкреслюється у зверненні.

16 лютого депутати Львівської міської ради вже проголосували за це звернення до парламенту.

В партії нагадують, що 23 серпня минулого року лідер “Фронту Змін” Арсеній Яценюк зареєстрував у Верховній Раді законопроект “Про порядок імпічменту Президента України”, ухвалення якого дало б змогу усунути наявні законодавчі прогалини щодо притягнення глави держави до відповідальності. Документ передбачає, що ініціювати імпічмент можуть 90 народних депутатів (1/5 від конституційного складу парламенту), обґрунтувавши таку необхідність у письмовому поданні. Подальша процедура потребуватиме 226 голосів, як це й передбачено Конституцією. Проте провладна більшість відмовилися включити цей законопроект до порядку денного.

На нещодавньому засіданні Верховної Ради Арсеній Яценюк заявив: “Якщо президент не боїться власного народу, то має визначити закон про імпічмент як невідкладний”.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.