Новини здоров’я. 21 лютого. Голодування протягом одного дня на тиждень захищає від старечого недоумства і допомагає дожити до глибокої старості в здоровому глузді і тверезій пам’яті, вважають вчені з США.

Голодувати достатньо протягом одного дня на тиждень

Ученим давно відомо про те, що зниження кількості споживаних калорій збільшує тривалість життя лабораторних тварин, проте поширення цієї закономірності на людей не було доведено.

Як показало нове дослідження, проведене американськими неврологами, відмова від їжі на один або два дні на тиждень знижують ризик розвитку хвороби Альцгеймера, Паркінсона та інших дегенеративних захворювань мозку.

Голодування, на їхню думку, покращує провідність між нейронами в головному мозку. При цьому не варто відмовлятися від їжі постійно: найбільш корисними в даному аспекті є періоди голодування, змінювані періодами без жодних обмежень.

«Щоб захистити свій мозок від старіння, не варто переходити на строгу дієту. Для цього достатньо лише час від часу повністю обмежувати себе в їжі, а потім їсти стільки, скільки ви звикли», – підсумовують дослідники з Національного інституту старіння.

За матеріалами zdravoe