Новини здоров’я. 28 лютого. Номофобія – нав’язливий страх залишитися без свого мобільного телефону – зустрічається набагато частіше, ніж ми можемо припустити.

Ознаки номофобіі включають постійне бажання тримати телефон в полі зору

Як показало опитування американських вчених, близько 66% людей в тій чи іншій мірі страждають від номофобії.

Найбільше до панічного страху залишитися без мобільного телефону схильні молоді хлопці і дівчата. 77% опитаних у віці 18-24 років і 64% 25-34 річних відчувають симптоми номофобії, якщо забувають вдома свій телефон. Той факт, що в їхній телефон може зазирнути інша людина без їх згоди, змушує людей переживати ще сильніше. Також, жінки більше бояться втратити свій мобільний, ніж чоловіки.

Фобія – це сильний і неконтрольований страх і тривожність, які можуть негативно позначатися на житті людини. Хоча з багатьма фобіями можна боротися, уникаючи контакту з предметом, що вселяє страх, деякі з них неможливо оминути. Велика частина фобій розвивається в дитинстві і є наслідком пережитих подій.

Хоча номофобія не виглядає загрозливо для здоров’я і життя, її вплив на життя людини може бути досить серйозним. Симптоми номофобії включають панічні атаки, запаморочення, нестачу кисню, нудоту, пітливість, прискорене серцебиття, тремор і біль у грудях.

Симптоми проявляються не тільки тоді, коли людина втрачає або забуває телефон, але й при відсутності сигналу, розрядженій батареї і при добровільному відключенні девайса. Ознаки номофобії включають постійне бажання тримати телефон в поле зору, безпричинну боязнь втратити його або панічні атаки при відсутності сигналу прийому.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.