Новини науки. 29 лютого. Астрономи NASA виявили астероїд, вірогідність зіткнення якого із Землею вкрай висока: небесне тіло під назвою 2011 AG5 може врізатися в нашу планету 5 лютого 2040, тобто майже через 30 років.

Астероїд летить на Землю

Про це повідомляють британські ЗМІ.

Ширина астероїда – понад 140 метрів. Астрономи вважають, що шанси небесного тіла зіткнутися з Землею становлять 1 до 625, хоча в подальшому ця інформація може змінитися.

Якщо AG5 вріжеться в Землю, він знищить мільйони людей, однак глобальне винищення в цьому випадку навряд чи загрожує людству. Для порівняння: розмір астероїда, який став причиною загибелі динозаврів 65 млн років тому, складав близько 14 км.

Що стосується AG5, то вчені поки точно не вирахували його розміри, вони можуть провести більш детальні обчислення в період між 2013 і 2016 рр.., коли астероїд наблизиться до Землі на зручну для спостереження відстань.

В даний час експерти зайняті опрацюванням способів, як не допустити зіткнення астероїда з Землею. У числі обговорюваних методів – використання космічної ракети, яка може зачепити і тягнути небесне тіло за собою, на безпечну для планети орбіту.

Крім того, ракета може просто врізатися в астероїд, що також призведе до зміни його орбіти. Варіант застосування ядерної зброї також розглядається, однак це може створити додаткові проблеми – AG5 розколеться на безліч дрібних осколків, перетворившись в метеоритний дощ поблизу від Землі.

Джерело УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.