Новини науки. 10 лютого. На Землі настало шосте в історії планети масове вимирання, яке може закінчитися так само, як і п’яте, коли вимерли динозаври.

На Землі настає вимирання

Земля вступила в черговий період вимирання біосфери, в результаті якого зникнуть тисячі видів, заявив президент Міжнародного союзу охорони природи (IUCN) Ашок Хосла, повідомляють інформагентства.

За його словами, зараз спостерігається шосте масове вимирання, яке відбувається на планеті Землі з моменту виникнення на ній життя. Попереднє – п’яте – призвело до зникнення динозаврів.

Сьогодні біологічне різноманіття на планеті, заявив Ашок Хосла, стрімко скорочується: щодоби безповоротно зникають до 100 видів тварин. На грані вимирання перебувають 19 600 видів тварин і рослин – третина всіх видів, що існують на Землі. За два останніх десятиліття число видів, яким загрожує зникнення, подвоїлася.

Крім того, кожен день від пожеж і вирубок зникають близько 50 га лісів і близько 20 тис.га сільськогосподарських угідь, які перетворюються на пустелю в результаті ерозії грунтів і опустелювання. Кожен день в атмосферу викидається до 60 млн.т вуглекислого газу, що відбивається на всіх куточках Землі.

Президент IUCN також попередив, що деякі острівні держави можуть бути затоплені протягом найближчого століття в результаті підйому рівня води в Світовому океані.

Якщо хижацьке ставлення людини до природи буде продовжуватися, то, як вважають деякі песимісти, до 2050 року планета повністю спорожніє.

Джерело  health.ej.by

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.