Новини світу. 6 лютого. Французький президент Ніколя Саркозі вже давно обіцяє скоротити витрати на обслуговування Єлисейського палацу, проте, як пишуть британські журналісти, ці слова не мають нічого спільного з реальністю.

Їжа - далеко не єдина пристрасть Ніколя Саркозі

За їхніми даними, політик щодня витрачає на їжу і напої більше 15 000 доларів.

Один з небагатьох кроків, які зробив Саркозі для скорочення урядових витрат, – скасував щорічну “паркову вечірку”, на яку французька влада витрачала більше 700 000 доларів. В іншому, пишуть британські журналісти, Саркозі ні в чому себе не обмежує. “Політик давно не відчуває різниці між державними витратами і власними витратами”, – вважають вони.

Так, Єлисейський палац щодня витрачає на їжу і напої більше 15 000 доларів. В меню французьких політиків входять елітне вино по 300 доларів за пляшку, страви з омарів і добірної телятини.

Цікаво, що раніше багато західних ЗМІ писали, що Саркозі, навпаки, надзвичайно невибагливий в їжі і практично не п’є. Єдиною гастрономічною пристрастю президента Франції були солодощі, які, втім, він став їсти значно рідше після того, як його дружина Карла Бруні стала пильно стежити за дієтою чоловіка.

При цьому їжа – далеко не єдина пристрасть Ніколя Саркозі. Повідомляється, що в підземному гаражі Єлисейського палацу стоїть 121 машина, що майже в два рази перевищує автомобільний парк попереднього президента Франції Жака Ширака. Тільки на страховку і бензин для своїх “крихіток” Саркозі щорічно витрачає близько 600 000 доларів.

Крім того, президент постійно користується урядовими літаками в особистих цілях. Тільки минулого тижня він відправив команду медиків на державному лайнері Airbus A330 в Україну, щоб ті доставили додому сина Саркозі П’єра. Політ в обидва кінці обійшовся французьким платникам податків в 35 000 доларів.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.