Новини світу. 22 лютого. На президента Абхазії Олександра Анкваба вчинено замах.

Олександр Анкваб не постраждав

Невідомі обстріляли його автомобіль. За даними МВС республіки сам президент не постраждав, один співробітник служби охорони загинув, двоє отримали важке поранення.

“Хвилин 20-25 тому в Гудаутському районі по дорозі в Сухумі на президента Абхазії Олександра Анкваба вчинено замах”, – сказав посол республіки в РФ Ігор Ахбана. За даними агентства, кортеж спочатку був обстріляний, а потім, по шляху його проходження в Гудаутському районі республіки було підірвано декілька фугасів. В результаті вибуху основні пошкодження отримала автомашина супроводу.

За словами експерта Радио Свобода з регіональної тематики Вадима Дубнова замах на Олександра Анкваба не є подією незвичайною:

“Будучи прем’єром, нинішній президент пережив не один такий замах, і деякі з них відбувалися за схемою, дуже схожою на сьогоднішню. При всіх своїх відносних демократичних успіхах Абхазія залишається досить криміналізованою територією, і цей кримінал безпосереднім чином пов’язаний з традиційною корупцією. Судячи з усього, причини невдоволення Анквабом в цих колах залишаються тими ж, що були й під час перебування його прем’єром.

У першу чергу, мова йде про московські транші, в розподілі яких задіяні дуже багато фігур як в Сухумі, так і в Москві. Це, звичайно ж, питання про землю і нерухомості, в яких Анкваб намагається займати дуже жорстку позицію. Це питання розподілу підрядів на будівництво і так далі. Всі ці проблеми були успадковані від колишньої влади ще його попередником, Сергієм Багапшем, який з перелічених принципових питань намагався займати гнучку позицію, однак просунутися у вирішенні цих проблем не вдалося ні на крок. Анкваб ж, у свою чергу, вже тоді позначав готовність до більш енергійних підходів, чим нажив собі чимало ворогів по обидві сторони російсько-абхазкой кордону.

У цьому замаху навряд чи є якийсь серйозний політичний подтескт. У політичному протистоянні Анкваб виграє досить переконливо, тому вся колізія переходить в кримінально-економічну площину”, – вважає Вадим Дубнов.

Нагадаємо, Олександр Анкваб вступив на посаду президента Абхазії в серпні 2011 року після того, як його попередник, Сергій Багапш помер в одній з московських лікарень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.