Новини культури. 24 лютого. Лише 12 чоловік прийшли на бєлградську прем’єру фільму “В краю крові і меду”, знятого голлівудською актрисою Анджеліною Джолі.

Анджеліна Джолі
Акторка відкидає критичні закиди щодо своєї картини

До того ж деякі з них покинули зал кінотеатру до завершення 127-хвилинної картини, пише місцева газета Mondо.

За відомостями газети, люди виходили з бєлградського кінотеатру Delta, де йшов прем’єрний показ, зі словами: “Цей фільм зовсім не про кохання, як розповідала його творець”.

“Соромно коли на фільм приходять тільки 12 осіб, проте той факт, що деякі з них виходять із зали до кінця картини, говорить про те, що соромно взагалі знімати подібні фільми”, – заявила в бесіді з Mondо одна з глядачок, пенсіонерка, яка не назвала свого імені.

Фільм “В краю крові і меду” оповідає про громадянську війну в Боснії і Герцеговині. У картині йдеться про ув’язнену концентраційного табору мусульманку Але, яка піддається сексуальному насильству з боку охоронців-сербів. Один з них впізнає в Але свою наречену-мусульманку, з якою він зустрічався до війни. Фільм знімався на території Угорщини через неоднозначне до нього ставлення в Боснії і Герцеговині та Сербії.

Картина викликала суперечливі оцінки в різних регіонах Боснії та Герцеговини. Так, у Республіці Сербській – однієї з двох складових частин Боснії та Герцеговини – фільм не показуватимуть. Володимир Левар, директор кінотеатру “Палас”, єдиного в Бане-Луці Сербії, назвав фільм “сміттям”. У той же час у мусульманській частині Боснії та Герцеговини картина зустріла в основному позитивні відгуки в ЗМІ.

Сама Джолі критику на свою адресу за сюжет картини відкидає.

У Боснії та Герцеговині проживають більше 1 мільйона сербів – приблизно чверть населення країни. В основному боснійські серби живуть на території Республіки Сербської, яка поряд з мусульмано-хорватською Федерацією Боснії і Герцеговини є однією з двох частин Боснії та Герцеговини.

Боснія і Герцеговина оголосила в 1992 році про вихід зі складу Соціалістичної федеративної республіки Югославії, після чого в республіці почалася війна з участю боснійських мусульман (бошняків), сербів і хорватів, яка тривала до 1995 року. Точне число жертв конфлікту офіційно не встановлено. За оцінками незалежних експертів, в Боснії і Герцеговині загинули близько 100 тис. чоловік, а в ході війни всі протиборчі сторони чинили один проти одного військові злочини і злочини проти людяності.

Джерело РИА Новости 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.