Новини України. 8 лютого. У селищі Бажанова в Макіївці 84 людини залишилися без даху над головою.

Стіна будинку просто "сповзла"

Мешканці будинку розповідають, що стіна в першому під’їзді відокремилася від будинку і «сповзла» буквально за хвилину. Завдяки щасливому випадку в цей момент в квартирах фатального під’їзду нікого не було.

«А ми всі були вдома, коли це сталося. Це сталося о 7:35, я виходила на роботу, тільки двері почала відкривати, почула страшний гуркіт. Виходжу на площадку, тут сусід вибігає каже: напевно будинок завалився. Ми побігли з ним за будинок, дивимось, а там все обвалилося, стіни немає», – розповіла Світлана Ромазанова, мешканка сусіднього під’їзду.

Жінка каже, що зібрала дітей і тут же вискочила з дому. До речі, сім’ї Ромазанова дозволили повернутися в квартиру за документами.

Всіх мешканців будинку в терміновому порядку евакуювали і відправили в школу – відігріватися чаєм, поки чиновники вирішували питання з тимчасовим житлом. Частина постраждалих на час переїде до родичів, інших поселять в готелі.

Будинок побудувало ще в 1958 році Мінпаливенерго, в 2002 році під час передачі житла міністерства в комунальну власність, будинок в цю програму не ввійшов. Мешканці самостійно організували ОСББ «Макаровец». Будинок знаходився в аварійному стані давно, і мешканці кілька років оббивали пороги чиновників, закликаючи звернути увагу на проблему.

«У нас стіна відходила, тріщина пішла величезна. Куди тільки не зверталися: і до мера Олександра Мальцева ходили, і до Києва листи писали – все без толку. А як стіна впала, всі приїхали», – обурюється Ірина Власова, мешканка з квартири № 20.

Фахівці «ПромбудНДІпроекту» проводять обстеження конструкцій будівлі і винесуть вердикт про стан частини будинку, яка встояла. А мешканцям зруйнованих квартир виплатять грошову компенсацію.

Джерело Сегодня

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.