Новини здоров’я. 13 лютого. 6 грудня 2011 в МОЗ затвердили нові правила оформлення лікарняних.

лікарі
Тепер людям без прописки буде "легше хворіти"

2 лютого цього року ці правила зареєстрував Мінюст.

Найближчим часом вони будуть опубліковані, передає Цензор.НЕТ.

Лікарняний лист тепер зможе виписати будь-який лікар. Раніше така можливість була тільки у дільничних терапевтів. Причому медустанова закривала лікарняний лист тільки тим пацієнтам, які зареєстровані на ділянці саме цього терапевта. Зараз в першу чергу вирішаться проблеми іногородніх пацієнтів, і, крім того, з’являється можливість “офіційно” захворіти тим, хто вибирає послуги приватних клінік.

“Це хороше рішення, адже в столиці живе багато пацієнтів без прописки. Тепер вони легко отримають лікарняний лист. А лікарі приватної практики зможуть більше часу витрачати на лікування, а не на оформлення папірців. Адже раніше такий доктор приїжджав за викликом, прописував постільний режим, і якщо людина не могла піднятися, лікарю доводилося йти до головлікаря поліклініки, писати заяву і збирати підписи, щоб узаконити лежаче положення пацієнта. Часу йшло дуже багато”, – повідомила член Асоціації сімейних лікарів Олена Замкова.

У МОЗ давно хотіли дозволити всім лікарям оформляти лікарняні. Ще в 2006 році підготували проект наказу, але його загорнув Мінфін, потім була спроба в 2010 році, але фінансове відомство знову було проти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.