Новини економіки. 24 лютого. Рання картопля нинішнього року коштуватиме не більше 10-12 грн.

овочі
Цьогорічні овочі коштуватимуть дешевше за минулорічні

Такий прогноз на прес-конференції озвучив експерт плодово-овочевого ринку Українського клубу аграрного бізнесу Ігор Стрелюк, передає УНН.

“Можливо, перша молода картопля та молода капуста коштуватимуть 10-12 грн, такі ж ціни, як і минулого року, але вони швидко мають знизитися. Адже питання в тому, скільки виробник зможе її продати. Так, звісно, вони можуть тримати ціну 12 грн, але якщо вся інша картопля буде по 2 грн, то молоду просто мало купуватимуть. І виробники та продавці самі будуть зацікавлені знизити ціну на картоплю на 5-6 грн, щоб збільшити обсяги продажів”, – сказав експерт.

Він також припустив, що ціна на інші ранні овочі буде нижчою, ніж торік.

“Українські томати, огірок і редис будуть у хорошій ціні, і їх буде достатньо для споживання. Я маю на увазі вирощені у квітні, червні та липні. Виробники борщового набору, приміром молодої капусти, моркви, буряка та картоплі, на сьогодні мають досить високі залишки, і говорити про те, що ціна буде 7-10 грн – навряд чи так станеться”, – зазначив Стрелюк.

За словами експерта, сьогодні в Україні в середньому вирощують 20 млн тонн картоплі, 8 млн тонн овочів і близько 4 млн тонн фруктів.

Нагадаємо, у січні 2012 року інфляція в Україні становила 0,2%. Найбільше (на 3,6% та 2,4%) подорожчали овочі та фрукти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.