Новини медицини. 6 лютого. Людина товстіє, якщо багато спить: цей міф придумала геніальна людина, яка подумала, що оскільки у сні весь організм спить і тим самим всі процеси сповільнюються, то значить і жири накопичуються.

Одна дієта не вирішує проблеми ожиріння

І навпаки, якщо людина не спить, то жири спалюються.

Насправді, спати потрібно рівно стільки, скільки цього вимагає організм, щоб він нормально відпочив. 7-8 годин на добу для дорослої людини цілком достатньо. І якщо людина спить по 3 години на добу і при цьому запевняє, що себе добре почуває, то їй потрібно звертатися не до дієтолога, а до психіатра по допомогу. Тим більше, коли ми спимо, у нас знижується рівень гормону. А якщо не спати, то він накопичується, а це може призвести навіть до гормонального дисбалансу, що, до речі, є основною причиною ожиріння.

Їж багато жиру – будеш жирним

Логіка полягає в тому, що ми складаємося з того, що їмо, тобто якщо їмо жирне, то і самі стаємо жирними. Насправді, накопичення калорій в організмі залежить від життєдіяльності. Якщо життя малорухливе, то неважливо, що ви їсте, всі надлишки переходять в жир. Тому важливо те, скільки ми їмо, а якщо вживаємо жир, то важливо брати до уваги який жир корисніший – тваринний чи рослинний.

Сніданок з’їж сам, а вечерю віддай ворогу

Мається на увазі, що з’їдені на ніч калорії не витрачаються, а відразу переходять в жир. Насправді, суть не в тому, коли треба їсти, а скільки ви з’їдаєте. Звичайно, якщо весь день ходити голодним, а ввечері з’їсти добову норму, то це не є добре, а таке цілком може статися через сильне почуття голоду.

Якщо кидаєш курити, то починаєш товстіти

Міф заснований на тому, що нікотин збільшує метаболізм, а якщо кинути курити, то метаболізм сповільнюється, що призводить до ожиріння. Процес, дійсно, сповільнюється, але дуже незначно, так що жодним чином не впливає на обмін речовин. А ось те, що бажання курити ви намагаєтеся заглушити їжею, особливо чимось солоденьким – це факт.

Від солодкого ми гладшаємо.

Тут мається на увазі, що вуглеводи притягують воду, а через це ми отримуємо ожиріння.

Частково це правда, але вуглеводи теж бувають різні. Ось, наприклад, вуглеводи, які знаходяться у фруктах і овочах, дуже навіть корисні для нашого організму.

Жир накопичується через калорійну їжу.

Вважається, що занадто калорійна їжа не засвоюється організмом і частково відкладається. Але варто зазначити, що ожиріння утворюється не від калорійної їжі, а від калорій, які не витрачаються. Можна зробити висновок: любиш калорійну їжу, люби і калорії скидати. Потрібно просто займатися спортом, або більше рухатися. А від лежання на дивані калорії і не від жирної їжі відкладаються.

Худнути можна дуже швидко.

Такий міф ґрунтується на численних дієтах, які радять нічого не їсти.

Однак, вага, втрачена так швидко, так само швидко і відновлюється, причому з іншими додатковими кілограмами, які будуть стояти на сторожі організму від подібного варварського схуднення.

Коли ми худнемо повільно, то втрачаємо жир, а коли швидко – жир і м’язову масу, при цьому сповільнюється травлення. Тому відновлюючи наш раціон, він так само погано засвоюється і відкладається. Підсумок? Все та ж надмірна вага, а часом і ще більша, ніж була. Крім того, шкода для здоров’я.

“Спалювачі жирів” – що це?

Це реклама. А реклама – це чийсь прибуток і наша зомбована свідомість і нічого більше.

Препаратів, які “спалюють жири” ніколи не було, немає і не буде, як би це трагічно для деяких не звучало. Безсумнівно, є деякі продукти харчування, які вимагають більше калорій на їх перетравлення, ніж та кількість калорій, яку вони самі доставляють. Тому якщо вже зовсім так хочеться, то можна втішити себе і з’їсти тістечко, загорнуте в селеру.

Триразове харчування – правильне харчування.

Все це пов’язано з громадським харчуванням, де кухарки готували тільки 3 рази в день, ну іноді ще дітям полуденок могли влаштувати.

Сьогодні багато дієтологів все більше говорять про часте харчування, але меншими порціями, а це дозволить і голодним не ходити, і витрачати калорій більше на перетравлення отриманої їжі. А від харчування 3 рази в день можна з голоду і зайве з’їсти, що, як вище було сказано, не кращим чином на організм впливає.

Лікар-гастроентеролог, стверджує, що немає ідеальних дієт, навіть їх величезна кількість на це вказує. Надмірна вага залежить не від кількості їжі, а скоріше в порушенні обміну речовин або з психологічними розладами. Тому мучити свій організм дієтами не потрібно, а слід просто відновити обмін речовин, та й сам організм привести в нормальний стан, щоб він зміг обрати для себе оптимальну вагу.

За матеріалами Медичний центр “НоуХауМед”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.