Новини світу. 29 лютого. У відповідь на санкції Євросоюзу та розширення списку білоруських держчиновників, яким заборонений в’їзд до країн ЄС, Мінськ вирішив відреагувати – обмежити виїзд з Білорусі лідерам опозиції.

Лукашенко
Лукашенко заборонив опозиціонерам виїжджати з Білорусі

Поки що йдеться про попередній список, в якому 108 прізвищ. Відомо, що в нього увійшли колишній глава Білорусі Станіслав Шушкевич, голова Білоруського конгресу демократичних профспілок Олександр Ярошук та голова Білоруської асоціації журналістів Жанна Литвина.

За неофіційною інформацією, список формується в адміністрації Олександра Лукашенка, але буде представлений через МВС чи міністерство юстиції. Офіційним обґрунтуванням заборони на виїзд стане “обмеження виїзду з країни для осіб, які прямо закликали до запровадження санкцій проти Білорусі”.

При цьому неясно, як бути з білорусько-російським кордоном, оскільки контролю при його перетині не існує. У першому півріччі 2011 року багато активістів опозиції, які опинилися під слідством після президентських виборів, саме через Росію змогли втекти до країн Європи.

За матеріалами Газета.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.