Новини світу. 20 лютого. Білорусь в разі необхідності може дуже жорстко відповісти на санкції Євросоюзу.

Лукашенко пригрозив Європі

Про це сьогодні заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко, приймаючи вірчі грамоти послів дев’яти держав.

“Ці санкції, якими ви, європейці, розмахуєте перед нашим носом, ви зрозумійте – ми поки терпимо. Але якщо тільки ви переступите червону лінію, ми відповімо дуже жорстко”, – сказав президент.

“Ми в центрі Європи. 100 млн т вантажів пересувається зі Сходу на Захід через нас, до того ж у повній безпеці. Ми будуємо термінали на кордоні, пропускаємо ваші вантажі туди-назад, забезпечуємо їх безпеку. Жодної скарги не було за ці роки, поки я президент. Що ще треба європейцям, я не розумію? Потрібна нестабільна Білорусь? Не потрібна. Вам не подобається Лукашенко і той курс, який він проводить? Але від цього ми не відступимо, поки мене обирають президентом. Якщо вже народ голосує за цього президента, значить він підтримує його курс. Мій курс один – я відданий своєму народові”, – сказав глава держави.

“Якщо в Європі хтось думає про те, що нас як і раніше ще можна нахилити якимись санкціями, докорами, вимогами – це дорога в нікуди. Навіть, якщо ми залишимося наодинці без Росії, Китаю, без інших наших друзів, повірте, ми будемо на смерть стояти тут, як колись у 1941-1945-му, захищаючи свою незалежність і суверенітет. Це не якась бравурна позиція. Ми просто хочемо бути такими, як ви – волелюбними, незалежними і відповідальними перед своїм народом. Ми виходимо з побажань нашого народу”, – підкреслив президент Білорусі, звертаючись до представників європейських держав.

Як зазначив глава держави, Білорусь не створює проблем ні сусідам, ні країнам далекого зарубіжжя.

“Я не розумію, які можуть бути до нас претензії. Ми розуміємо, що декому не подобається те, що ми тут робимо, але нам теж десь, може, щось не подобається. Але ми дуже спокійно витримуємо позицію, ми ніколи ні на кого не наступаємо, не намагаємося когось повчати. Кожна держава має право розвиватися так, як вона вважає за потрібне, ні в якому разі не створюючи проблем сусідам і іншим державам”, – сказав Олександр Лукашенко.

За його словами, Білорусь не менш демократична, ніж європейські держави.

“Тільки ви подивіться уважніше на те, що відбувається в Білорусі. Ми хочемо спокою і стабільності”, – зауважив президент.

У зв’язку з цим він звернувся до посла Норвегії Йону Елведалу Фредріксену, нагадавши, що минулого року як Білорусь, так і Норвегія пережили страшні трагедії.

“І ми знаємо ціну цій стабільності. Ми хочемо у будь який спосіб її зберегти. Бо спокій – це головне в житті людини”, – вважає Олександр Лукашенко.

“Я просто вимагаю від європейців: подивіться уважно на нашу країну, і не робіть капостей по відношенню до Білорусі. Адже ми цього не заслужили. Ми ще довоєнний рівень населення не відновили. Адже ми поклали 3 млн людей на вівтар нашої спільної Перемоги. І що б було, якби ми свого часу не перемогли? Тому треба поважати людей. Тому що у нас ще живі ті, хто бачив цю страшну війну”.

“Наша позиція заснована не на якихось там особистих амбіціях. Нам це не треба. Вона заснована на тих глибинних причинах, які виходять з нашого суспільства, нашого білоруського народу”, – підкреслив білоруський лідер.

“А друзів у нас багато. І сьогодні торпедувати наші відносини з Європою і намагатися нас десь приструнити, образити, покарати – безперспективно. Для нашої країни, якщо відверто говорити, співпраця з Росією, Китаєм, Індією, Центральною Азією – більше ніж достатньо . Ми забезпечимо нормальне життя наших людей. Але ми не хочемо бути скалкою в європейців, тому що тут центр Європи”, – додав Олександр Лукашенко.

Білорусь високо цінує партнерство і дружелюбність у взаєминах з усіма державами і не сприймає диктату, заявив Олександр Лукашенко.

“На нашу думку, кожна країна незалежно від займаної території або економічного потенціалу має право самостійно визначати шлях розвитку і вибудовувати відносини із зовнішнім світом на рівній і справедливій основі”, – сказав глава білоруської держави.

Олександр Лукашенко підкреслив, що на міжнародній арені Росія незмінно реалізує принципи багатовекторності та збалансованості.

“Ми високо цінуємо партнерство і дружелюбність у взаєминах з усіма державами і не прийнятний диктат”, – зазначив глава держави.

За словами президента, сучасна Білорусь є молодою, відкритою до світу, динамічно розвивається.

“Ми планомірно і послідовно розвиваємо і зміцнюємо державу та її суверенітет, покращуємо умови життя людей, забезпечуємо соціальну стабільність і згоду”, – сказав білоруський лідер.

Лукашенко закликає послів іноземних держав неупереджено і об’єктивно оцінювати Білорусь

“Не сумніваюся, що ви зумієте неупереджено і об’єктивно оцінити наші реалії, переконатися, що Білорусь не тільки надійний і передбачуваний партнер, але і вірний друг, готовий у важку хвилину підставити своє плече”, – сказав президент.

“Закликаю вас вибудовувати не просто взаємовигідні, а по-справжньому щирі, довірливі відносини між нашими країнами. І тоді ваша діяльність тут буде справді успішною”, – підкреслив Олександр Лукашенко.

У свою чергу президент пообіцяв, що як глава держави буде максимально сприяти ефективній роботі дипломатів на білоруській землі.

“Упевнений, познайомившись ближче з нашою країною, її багатими історією, культурою, традиціями, ви станете щирими друзями білоруського народу, прихильниками ідей взаємовигідного співробітництва, рівноправного і шанобливого діалогу”, – зазначив глава білоруської держави. Олександр Лукашенко висловив сподівання, що діяльність кожного з дипломатів стане вагомим внеском у зміцнення саме таких відносин і сприятиме зближенню держав, нарощування практичної взаємодії у всіх сферах.

Джерело  tut.by 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.