Новини політики. 3 лютого. Спікер Верховної Ради Володимир Литвин виступив за зниження 5% прохідного бар’єру на виборах парламенту і за участь в них політичних блоків.

Володимир Литвин
Литвин: 1% прохідний бар'єр подолали б не більше десяти партій

Про це Литвин заявив в ефірі одного з українських телеканалів. «Я вітаю зауваження ПАРЄ з цього приводу, оскільки вони збігаються з моїм баченням», – пояснив Литвин.

На його думку, якщо вибори проходять за змішаною системою, то тоді зникає сенс у встановленні «санітарного 5%-го бар’єру».

«Я говорив, що можна було встановити такий санітарний бар’єр розміром в 1%. Правда великі партії на мої аргументи не звернули увагу», – поскаржився спікер ВР.

Він запевнив, що з 1% прохідним бар’єром його подолали б не більше десяти партій.

«Це дозволило б у ВР мати більш стійку ситуацію. Не було б домінування однієї або двох політичних сил, які зараз реалізують свої забаганки в будь-який спосіб», – вважає Литвин.

Депутат пояснив, що політичні сили, які гарантовано долають 5%, не хочуть вносити зміни до виборчого закону, тому що таким чином вони отримають «бонус, приз» у вигляді додаткових місць в парламенті за рахунок тих партій, які не подолають цей бар’єр.

Литвин також вважає, що при середній явці виборців на виборах в жовтні 2012 року 5% складуть приблизно 1,15-1,2 млн голосів.

За матеріалами НБН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.