Новини світу. 12 лютого. Лідер терористичної мережі “Аль-Каїда” Айман аль-Завахірі закликав сирійців не довіряти Заходу і урядам арабських держав у боротьбі з режимом Башара Асада.

Айман аль-Завахірі закликав сирійців не довіряти Заходу

8-хвилинний відеоролик під назвою “Вперед, леви Сирії!” був розміщений на одному з ісламістських сайтів ввечері в суботу, 11 лютого. У неділю його виявила організація SITE Intelligence Group, яка займається моніторингом екстремістських ресурсів.

Сирія кровоточить день за днем, а м’ясник і син м’ясника Башар Асад не може зупинитися, – цитує аль-Завахірі агентство Reuters. – Але опір наших людей в Сирії зростає, незважаючи на кровопролиття”.

Лідер “Аль-Каїди” закликав мусульман з Туреччини, Іраку, Лівану, Йорданії та інших країн надати “братам в Сирії” будь-яку допомогу, але це прохання не поширюється на уряди західних і арабських держав. “Не будьте залежними від Ліги арабських держав і від тих корупціонерів, які її підтримують”, – звернувся аль-Завахірі до прихильників.

Айман аль-Завахірі очолив “Аль-Каїду” незабаром після того, як в травні 2011 року американський спецназ ліквідував Осаму бін Ладена. У липні того ж року він вперше висловився на підтримку повстання в Сирії і закликав протестуючих почати боротьбу з США і Ізраїлем.

Сутички між прихильниками і противниками Башара Асада в Сирії тривають з березня 2011 року. За цей час жертвами конфлікту, за даними ООН, стали більше шести тисяч чоловік.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.