Новини України. 17 лютого. У Дніпропетровську вже довгий час ходить слух про те, що нібито у високих кабінетах розглядається ідея відділення 660-тисячного промислового Кривого Рогу від області…

Кривий Ріг хоче стати автоновним

Міські форуми киплять обговоренням такої ймовірності, розмірковуючи наскільки це реально і згадують, що в 1950-1960-х роках криворізька місцева влада кілька разів піднімали питання про вихід міста зі складу Дніпропетровщини, повідомляє Сегодня.

Але політики скептично ставляться до ідеї нового територіально-адміністративного переділу в країні.

«Я думаю, що це просто якась чергова плітка. Я ні разу не чув розмов на цю тему у владних кабінетах. У подібному поділі просто немає потреби – ні економічної, ні соціальної, ні політичної», – впевнений народний депутат Верховної Ради Святослав Олійник.

У свою чергу політолог Андрій Золотарьов допускає, що подібні чутки могли народитися напередодні прийдешніх парламентських виборів:

«Грунт під такими чутками однозначно є. Криворіжці себе дніпропетровцями не вважають. У них є власна гордість, і це факт, з яким потрібно рахуватися. Але при гіпотетичному розділі Дніпропетровської області, обов’язково хтось залишиться ображеним, це загрожує внутрішньоелітними проблемами. А це нікому не потрібно. Якщо ти йдеш на вибори, то потрібно прагнути консолідувати коло потенційних союзників, а не розділяти їх. Але ось на місці опозиційних сил, я б як раз цю тему і викидав, бо вона була б виграшною в плані мобілізації локального регіонального патріотизму».

Депутат обласної ради Владислав Романов не здивований новою хвилею інтересу до можливості відділення Кривого Рогу, але відразу ж зазначає, що ця ідея, швидше за все, і залишиться лише ідеєю:

«Розмови про Кривий Ріг тривають вже років 50 і періодично піднімаються знову. Подібні ситуації існують скрізь. Завжди є місто, яке хоче якщо вже не домінувати, то хоча б конкурувати з обласним центром. Але розмови залишаються розмовами, адже створення нового адміністративного району – це вкрай дорога процедура, на яку ніхто не погодиться».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.