Новини культури. 21 лютого. Аукціонний дім Sotheby’s виставив на продаж один з чотирьох варіантів картини “Крик” Едварда Мунка.

Пастельний "Крик" Едварда Мунка

На сайті аукціону повідомляється, що робота піде з молотка на торгах імпресіоністами і модерністами, що відбудеться 2 травня 2012 року в Нью-Йорку.

Ця пастель 1895 року – єдина з серії, що належить приватній особі, мільярдерові Петеру Олсену. Всі інші “Крики”, виконані в різній техніці, знаходяться в музейних зібраннях. Дві роботи (масло і пастель) зберігаються в музеї Мунка, одна – в норвезькому Національному музеї мистецтва, архітектури і дизайну.

Sotheby’s сподівається виручити за найвідоміший твір норвезького експресіоніста більше 80 мільйонів доларів. Перед аукціоном “Крик” вперше буде виставлено в Лондоні – з 13 по 27 квітня, потім твір перевезуть в Нью-Йорк.

Перший “Крик” був написаний в 1893 році – спочатку картина називалася Der Schrei der Natur (“Крик природи”). Картина знаходиться в Національній галереї Норвегії (входить до Національного музею мистецтва, архітектури та дизайну); в 1994 році її викрали, однак через кілька місяців повернули. У 2004 році був вкрадений “Крик” і з музею Мунка в Осло – картина знову опинилася в експозиції в 2006-му.

Виставлений на продаж Мунк більше 70 років зберігався в колекції Олсена, чий батько був другом художника.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.