Новини світу. 25 лютого. Киргизстан просить Білорусь видати екс-президента Курманбека Бакієва і його брата, який керував розстрілом демонстрантів під час подій квітня 2010 року.

Киргизстан просить Білорусь видати Бакієва

Про це сказав президент Киргизстану Алмазбек Атамбаєв в ефірі радіостанції “Ехо Москви”.

“Ми просимо видати не тільки колишнього президента, там є ще страшна людина – брат президента, який керував розстрілом демонстрантів, причому була дана команда стріляти тільки в голову і в груди”, – сказав Атамбаєв.

Президент Киргизстану не коментував детально інформацію про те, що Бакієв отримав білоруське громадянство, зазначивши лише, що “це право Лукашенка, кому видавати паспорт”.

Він також додав, що Киргизстан просить і інші іноземні держави, в яких ховаються члени сім’ї колишнього президента, причетні до подій 2010 року, видати країні всіх, хто замішаний в таких кривавих справах. Атамбаєв відзначив, що один з цих людей ховається в Лондоні.

“Щодо цієї неприємної справи, з питання про видачу злочинців, ми ведемо переговори з усіма країнами світу, в тому числі і з Росією, якщо ми якусь інформацію маємо, ми просимо видати цих людей нам”, – сказав президент Киргизстану.

Після втечі з Киргизстану Бакієв проживав в Білорусі в одній з урядових резиденцій. На початку лютого 2012 ЗМІ повідомили, що Бакієв ще в 2010 році отримав білоруське громадянство. Варто зазначити, що в МВС Білорусі цю інформацію не підтвердили і не спростували.

Нагадаємо, в квітні 2010 року в республіці Киргизстан відбувся державний переворот. В ході штурму будівлі уряду в Бішкеку і заворушень в місті загинули близько 90 осіб і 1,5 тисячі отримали поранення. Потім Бакієв, який очолював Службу державної охорони країни, його брат Жаниш (Джанибек), старший син Марат втекли з Киргизстану. Їх заочно звинуватили в масовому вбивстві, зв’язаному з перевищенням посадових повноважень, і оголосили в міжнародний розшук.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.